Polska za rozwiązaniem strukturalnym w sprawie pomocy finansowej UE dla Ukrainy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Unii Europejskiej

Flaga Unii Europejskiej / Fot. YouTube

Polska udzieliła poparcia dla bardziej strukturalnego rozwiązania w zakresie pomocy finansowej UE dla Ukrainy w 2023 roku.
  • Rada ds. Gospodarczych i Finansowych (ECOFIN) odpowiada za politykę UE w trzech głównych obszarach: polityki gospodarczej, kwestii podatkowych i regulacji usług finansowych.
  • Podczas spotkania ministrowie przekazali wskazówki dot. pomocy finansowej UE dla Ukrainy w następnym roku.
  • Celem jest rozpoczęcie comiesięcznych wypłat dla Ukrainy w styczniu 2023 roku.
  • Zobacz też: Ukraina wykorzystuje uprawnienia wojenne, by znacjonalizować duże firmy

Polska podczas wtorkowego posiedzenia Rady ECOFIN w Brukseli udzieliła poparcia dla bardziej strukturalnego rozwiązania w zakresie pomocy finansowej UE dla Ukrainy w 2023 roku – podało Ministerstwo Finansów.

Rada ds. Gospodarczych i Finansowych (ECOFIN) odpowiada za politykę UE w trzech głównych obszarach: polityki gospodarczej, kwestii podatkowych i regulacji usług finansowych.

Podczas spotkania ministrowie, w tym polska minister finansów Magdalena Rzeczkowska, przekazali wskazówki polityczne dotyczące dalszego postępowania w sprawie bardziej strukturalnego rozwiązania w zakresie pomocy finansowej UE dla Ukrainy w 2023 r.

Podkreślili również pilność tej kwestii i opowiedzieli się za ramami zapewniającymi przewidywalność i elastyczność, które pozwoliłyby Komisji Europejskiej na mobilizację środków poprzez emisję obligacji w ramach uzgodnionych limitów budżetowych.

Comiesięczne wypłaty dla Ukrainy

Z uwagą przyjęliśmy propozycje dot. finansowania pożyczek na rzecz Ukrainy. W naszej ocenie proces zaciągania pożyczek powinien odbywać się w sposób opłacalny, elastyczny i racjonalny finansowo, a także gwarantować szybką i zgodną z potrzebami dostępność środków dla Ukrainy

– powiedziała pani Magdalena Rzeczkowska.

Celem jest rozpoczęcie comiesięcznych wypłat dla Ukrainy w styczniu 2023 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Forsal, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY