Kilkudziesięciu niedawno zmobilizowanych rosyjskich poborowych poddało się w Ługańsku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/STR Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Dziesiątki niedawno zmobilizowanych rosyjskich żołnierzy poddało się ukraińskim oddziałom w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy.
  • Według niezweryfikowanych materiałów wideo krążących w mediach społecznościowych, krytykują swoje warunki i brak szkolenia.
  • Według amerykańskiego ośrodka analitycznego The Institute for the Study of War mężczyźni na filmie mogą być członkami 15 pułku 27 Brygady Strzelców Motorowych z Moskwy i regionu moskiewskiego,
  • Pułk, według think tanku, składał się z nowo zmobilizowanych żołnierzy, którzy zostali wysłani do walki bez żadnego przeszkolenia.
  • Zobacz też: Zbiórka podpisów pod projektem ustawy wprowadzającej dobrowolny ZUS

Dziesiątki niedawno zmobilizowanych rosyjskich żołnierzy poddało się ukraińskim oddziałom w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy. Według niezweryfikowanych materiałów wideo krążących w mediach społecznościowych, krytykują swoje warunki i brak szkolenia.

Co najmniej 21 żołnierzy – w większości pochodzących z Moskwy i okolic – zostało schwytanych przez siły ukraińskie w pobliżu miasta Swatowe, poinformował doradca MSZ Ukrainy Anton Jurijowycz Heraszczenko na Telegramie.

[Rosjanie] strzelają do własnych [żołnierzy] … Siedzieliśmy [w okopach] przez trzy dni, a nasi właśni [towarzysze] nas ostrzeliwali

– można usłyszeć jednego z poddających się poborowych na filmie zamieszczonym przez Heraszczenko.

Będziecie mięsem armatnim

– mówił inny żołnierz, zwracając się do zmobilizowanych Rosjan.

Jeńcy mówili, że zostali “wysłani na śmierć” bez sprzętu i przeszkolenia i twierdzili, że ich dowódcy porzucili ich, gdy tylko dostali się pod ogień wroga.

Przez trzy dni nie jedliśmy ani nie piliśmy. Siedzieliśmy w mokrych okopach

– powiedział jeden z więźniów o swoich doświadczeniach na frontach.

The Institute for the Study of War

Według amerykańskiego ośrodka analitycznego The Institute for the Study of War mężczyźni na filmie mogą być członkami 15 pułku 27 Brygady Strzelców Motorowych z Moskwy i regionu moskiewskiego, który został wysłany na front w pobliżu Swatowe na początku października.

Pułk, według think tanku, składał się z nowo zmobilizowanych żołnierzy, którzy zostali wysłani do walki bez żadnego przeszkolenia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Moscow Times

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY