Zbiórka podpisów pod projektem ustawy wprowadzającej dobrowolny ZUS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Abramowicz

Adam Abramowicz / Fot: PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Adam Abramowicz poinformował o zbiórce podpisów pod projektem ustawy wprowadzającej dobrowolny ZUS dla wszystkich przedsiębiorców.
  • Jest to inicjatywa organizacji zrzeszonych w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP.
  • Wedle prawa stanowionego, aby mógł być procedowany w Sejmie, projekt musi zostać wsparty przez co najmniej 100 tysięcy osób.
  • Adam Abramowicz stwierdził, iż wprowadzenie dobrowolnej składki na ubezpieczenie emerytalne przy zachowaniu obowiązku składki na ubezpieczenie zdrowotne doprowadzi m.in. do wyjścia wielu firm z szarej strefy.
  • Zobacz też: Buda: Atom będzie stanowił do 35% miksu energetycznego

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz poinformował o zbiórce podpisów pod projektem ustawy wprowadzającej dobrowolny ZUS dla wszystkich przedsiębiorców.

Dobrowolny ZUS

Dyrektor Generalny Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Marek Woch napisał na Facebooku:

Jest to inicjatywa organizacji zrzeszonych w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Powstał już Komitet inicjatywy obywatelskiej dotyczącej dobrowolnej składki na ZUS, do którego wszedł Paweł Kukiz.

Wedle prawa stanowionego, aby mógł być procedowany w Sejmie, projekt musi zostać wsparty przez co najmniej 100 tysięcy osób.

Projekt ustawy ma trafić do Sejmu za około 3 tygodnie.

Zbiórka podpisów

Zbiórka podpisów pod projektem ustawy wprowadzającej dobrowolny ZUS znajduje się pod tym linkiem. Z kolei tabela do zbierania podpisów w sprawie projektu ustawy jest dostępna tutaj.

Adam Abramowicz stwierdził, iż wprowadzenie dobrowolnej składki na ubezpieczenie emerytalne przy zachowaniu obowiązku składki na ubezpieczenie zdrowotne doprowadzi m.in. do wyjścia wielu firm z szarej strefy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Facebook, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY