Świąteczna paczka dla Kresowiaka. Fundacja Studio Wschód prosi o wsparcie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Fundacja Studio Wschód jak co roku organizuje świąteczne paczki dla Kresowiaków. Wolontariusze proszą o wsparcie w postaci 100 tys. złotych, które zapewni paczki dla Kresowiaków z Ukrainy, Mołdawii i rumuńskiej Bukowiny.
  • Fundacja Studio Wschód jak co roku organizuje świąteczne paczki dla Kresowiaków.
  • Jak przekonują organizatorzy potrzeba przynajmniej 100 tys. złotych, aby zapewnić prezenty dla najbardziej potrzebujących rodaków.
  • W tym roku zaplanowano dostarczenie na Ukrainę, Mołdawię i rumuńska Bukowinę prezentów przewożonych przez 12 busów dostawczych.
  • Zobacz także: Rosja i USA planują rozmowy o redukcji broni jądrowej

Fundacja Studio Wschód organizuje po raz kolejny zbiórkę na świąteczną paczkę dla Kresowiaków. Organizatorzy potrzebują co najmniej 100 tys. złotych wsparcia, aby wystarczyło na wyprawkę dla najbardziej potrzebujących Rodaków na wschodzie.

Poprzez nasze cotygodniowe wyprawy na wschód jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi krajanami. Przy każdej naszej inicjatywie na rzecz Kresowian docieramy ze wsparciem bezpośrednio do potrzebujących. Tylko w przeciągu ostatniego roku nasze transporty z pomocą przemierzyły łącznie trzysta tysięcy kilometrów kwadratowych

– informuje fundacja.

Wolontariusze nie zaprzestali swoich zagranicznych wypraw do rodaków nawet, gdy wybuchła wojna na Ukrainie.

Naszą zbiórkę zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą organizujemy cyklicznie pomagając praktycznie cały rok. Zwracamy się po raz kolejny – PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY

– czytamy w opisie zbiórki Fundacji Studio Wschód.

Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych , którzy pozostali na wschodzie. Fundusze są potrzebne na pokrycie transportu i zakupu darów. W ramach akcji fundacja chce dotrzeć do rodaków zamieszkujących Ukrainę, Mołdawię a także rumuńską Bukowinę. Uzyskanie docelowej kwoty zbiórki umożliwi wysłanie 12 wypełnionych po brzegi darami busów na wschód.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

medianarodowe.com, zrzutka.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY