Spotkanie G7. Ciąg dalszy kontrowersji o krzyż

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Menora

Menora / fot. Twitter

Minister powiedziała, że żałuje tej decyzji. Jednocześnie Baerbock zaprzeczyła, że była osobiście zaangażowany w decyzję o usunięciu krzyża.

Jak informowaliśmy, przed spotkaniem szefów dyplomacji państw G7 minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock zwróciła się do władz miasta o usunięcie zabytkowego krzyża. Był on zlokalizowany w Sali Pokoju jeszcze przed zawarciem Pokoju Westfalskiego w 1648 roku, który zakończył wojnę trzydziestoletnią.

Według dziennika “Westfälische Nachrichten”, powołującego się na informacje z kręgów rządowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako przyczynę podało… „różnorodność religijną” przedstawicieli państw grupy G7. Lokalne władze wyraziły ponoć zdumienie, bo do tej pory żaden polityk nie przedstawiał takich żądań.

Lewicowa minister spraw zagranicznych Niemiec powiedziała, że żałuje tej decyzji. Jednocześnie Baerbock zaprzeczyła, że była osobiście zaangażowana w decyzję o usunięciu krzyża. Coś więc się tu ewidentnie nie zgadza.

To nie była świadoma decyzja, z pewnością nie była to decyzja polityczna, ale oczywiście decyzja organizacyjna. Byłoby mi miło, gdybyśmy go nie odstawili.

Baerbock jednak sama podpisała się pod decyzją, co wzbudziło zarzuty, że wprowadza w błąd opinię publiczną. W sieci pojawiło się zdjęcie stojącego obok pani minister Antony’ego Blinkena oraz… menory stojącej za nimi.

Demonstracje

Spotkaniu ministrów spraw zagranicznych G7 w Münster towarzyszyło w czwartek kilka demonstracji. Rzeczniczka policji powiedziała, że wszystko pozostało spokojne. Pod hasłem “Nie ma pokoju przez G7” pojawiło się około 100 zamiast 5 tys. zarejestrowanych demonstrantów.

W kolejnej manifestacji związanej z wydarzeniami w Iranie wzięło udział 400 demonstrantów. “Piątek dla przyszłości” wyprowadził na ulice od 1000 do 2000 demonstrantów. Jak podaje policja w Münster, na najbliższe dni zarejestrowano łącznie 13 demonstracji. W centrum miasta teren wokół miejsca konferencji został odgrodzony.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, RMX News, Der Westen

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY