Niski poziom bezrobocia. Polska nadal w europejskiej czołówce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Ze wstępnych danych ministerstwa rodziny i polityki społecznej wynika, że stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,1 procent. W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba osób poszukujących pracy spadła o ponad cztery tysiące i wyniosła 797,5 tysięcy.
  • Jak poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w październiku bezrobocie wyniosło 5,1 proc.
  • Zdaniem szefowej resortu jest to oznaka skutecznych działań rządu w obszarze strategicznym.
  • Polska znajduje się również w czołówce państw o najniższych wskaźnikach bezrobocia.
  • Zobacz także: MON: Baza USA w Polsce zwiększa bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, podkreśliła na antenie TVP, że takiej liczby osób bezrobotnych nie mieliśmy od 32 lat. Jej zdaniem to skutek m.in. działań rządu w strategicznych obszarach.

Dane pokazują, że bieżący trudny czas, bo przecież spowolnienie gospodarcze jest faktem, nie przekłada się w tym momencie na rynek pracy. Nadal mamy 5,1 proc. stopy bezrobocia, czyli niższą, niż była w sierpniu, a taką samą jak we wrześniu. Było ponad 800 tysięcy bezrobotnych, a dzisiaj mamy niespełna 800 tysięcy. Nadal są oferty pracy, a to oznacza, iż turbodoładowanie poprzez inwestycje strategiczne przynosi konkretne efekty

– powiedziała minister rodziny i polityki społecznej. Marlena Maląg.

Minister dodała, że liczba osób do grupowego zwolnienia, które zgłaszają przedsiębiorcy, jest porównywalna z rokiem ubiegłym. Zdaniem szefowej resortu rodziny w najbliższym miesiącach spodziewany jest wzrost bezrobocia do 5,4 procent.

Porównując poziom bezrobocia z końca października bieżącego roku do stanu z końca lutego 2020 roku, liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o ponad 122 tys. osób, a stopa bezrobocia rejestrowanego była o 0,4 proc. niższa niż w końcu lutego 2020 roku.

Polska jest krajem o jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY