Doradca Bidena rozmawiał z Rosją o zagrożeniu nuklearnym na Ukrainie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
USA RUSSIA UKRAINE WHITE HOUSE

USA RUSSIA UKRAINE WHITE HOUSE Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / Fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS / POOL. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa Jake Sullivan odbył w ostatnich miesiącach rozmowy z wyższymi doradcami prezydenta Rosji.
  • Celem ma być zmniejszenie ryzyka dalszej eskalacji konfliktu na Ukrainie.
  • Sullivan odbył poufne rozmowy z doradcą Putina ds. polityki zagranicznej Jurijem Uszakowem i sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołajem Patruszewem.
  • Sullivan był zwolennikiem konieczności utrzymywania kontaktów z Moskwą, nawet jeśli wielu liderów politycznych uważa je za bezowocne w obecnej sytuacji.
  • Zobacz też: Sukces Netanjahu w wyborach w Izraelu. Będzie współrządził z Sojuszem Religijnego Syjonizmu?

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa Jake Sullivan odbył w ostatnich miesiącach rozmowy z wyższymi doradcami prezydenta Rosji Władimira Putina w nadziei na zmniejszenie ryzyka dalszej eskalacji konfliktu na Ukrainie. Sullivan ostrzegł też Moskwę przed użyciem broni jądrowej lub broni masowego rażenia – podał w Niedzielę amerykański dziennik “The Wall Street Journal”.

Sullivan odbył poufne rozmowy z doradcą Putina ds. polityki zagranicznej Jurijem Uszakowem i sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołajem Patruszewem – powiedziały WSJ źródła rządowe. Waszyngton chciał utrzymać otwarte kanały komunikacji z Moskwą, ale doradcy nie rozmawiali o zakończeniu wojny na Ukrainie. Urzędnicy nie podali, ile było w sumie połączeń, ani informacji o ich dokładnej treści.

Rozmowy i współpraca

Sullivan, według źródeł rządowych cytowanych przez WSJ, był zwolennikiem konieczności utrzymywania kontaktów z Moskwą, nawet jeśli wielu liderów politycznych uważa je za bezowocne w obecnej sytuacji. Doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego są najbliższym łącznikiem Kremla z Gabinetem Owalnym, bez bezpośredniego wejścia prezydenta w ten kanał komunikacyjny – twierdzi WSJ.

Doradca Józefa Bidena przebywał w piątek z niezapowiedzianą wizytą w Kijowie. Zadeklarował dalsze “niezachwiane wsparcie” dla Ukrainy po nadchodzących wyborach do Kongresu. Część Republikanów wzywa do ograniczenia amerykańskiej pomocy dla Ukrainy. Sullivan mówi jednak, że Biden jest zdecydowany walczyć o współpracę między obiema stronami, niezależnie od wyników.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY