Sukces Netanjahu w wyborach w Izraelu. Będzie współrządził z Sojuszem Religijnego Syjonizmu?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Netanjahu

Netanjahu / Fot. Wikimedia Commons

Praktycznie z niczego zdobyli oni 14 miejsc w Knesecie. Łączą ich silne antyarabskie przekonania - pisze o Sojuszu poseł Kamiński.

Media donoszą o prawdopodobnym powrocie Benjamina Netanjahu do rządzenia krajem. Polityk ten reprezentuje (oczywiste w przypadku talmudystów) rasistowskie podejście do Palestyńczyków. Na pytanie dotyczące budowy muru między Gazą a Izraelem, powiedział, że mur jest potrzebny, aby “chronić się przed dzikimi bestiami”.

Poseł Krystian Kamiński skomentował owe doniesienia na Twitterze

Po piątych wyborach w ciągu ostatnich czterech lat wiadomo, że najsilniejszą partią w Izraelu został Likud – partia Benjamina Netanjahu. Jednak aby rządzić musi to zrobić wspólnie z sojuszem środowisk religijnego syjonizmu.

Blok Netanjahu będzie dysponował większością głosów w Knesecie (64 na 120).

Ważyły się losy partii Balad (skupiającej Arabów zamieszkałych w Izraelu, która opowiada się za utworzeniem dwóch państw opartych na granicach sprzed 1967), która ostatecznie nie przekroczyła progu 3,25% i tym samym nie pozbawiła bloku wokół Netanjahu większości w Knesecie.

Sojusz Religijnego Syjonizmu

Kamiński napisał, iż Netanjahu musi współrządzić z Sojuszem Religijnego Syjonizmu.

Praktycznie z niczego zdobyli oni 14 miejsc w Knesecie. Łączą ich silne antyarabskie przekonania. Uważają oni, że Izrael powinien prowadzić bezwzględną walkę ze swoimi wrogami.

Sojusz Religijny Syjonizm chce wypędzić Arabów z Izraela oraz przebudować system polityczny.

Chcą zreformować Sąd Najwyższy tak, aby nie mógł już obalać ustaw. Rząd ma dodatkowo dostać kompetencje, aby obsadzić sędziów według ideologicznych założeń. Itamar Ben-Gvir jest najbardziej znaną twarzą partii Żydowska Siła, tworzącej sojusz Religijny Syjonizm.

Kamiński napisał, iż zwolennicy Ben-Gvira na “dobry wynik w wyborach” reagowali, rzucając kamieniami w palestyńskie samochody, i krzycząc przy tym “śmierć terrorystom”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY