Mieszkańcy Głowna sami namalowali sobie przejście dla pieszych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

W nocy 3 listopada w Głownie (woj. łódzkie) przeprowadzona została akcja polegająca na namalowaniu przejścia dla pieszych.

W nocy 3 listopada w Głownie (woj. łódzkie) przeprowadzona została akcja polegająca na namalowaniu przejścia dla pieszych. Problem w tym, iż dokonali tego mieszkańcy, bez pozwolenia władz miasta.

Co więcej, sprawa dotyczy drogi krajowej (nr 14). Sam organizator tej akcji stwierdził:

Tam jest ciąg komunikacyjny koło parku linowego i zalewu i widać, ile jest tam wypadków. Miasto nie zrobiło w tym kierunku nic. Mimo że parę razy było o tym głośno, kiedy śmigłowiec lądował koło zalewu, ponieważ były tam wypadki śmiertelne.

Niebezpieczeństwo

Jeden z internautów skomentował, iż na drodze krajowej maksymalna dopuszczona prędkość jest wyższa niż w terenie zabudowanym. Dodatkowo, zbliżając się do takiego przejazdu prędkość powinna być ograniczona i ustawione stosowne znaki. Osoba niebędąca z Głowna mogłaby pomyśleć, że ma pierwszeństwo, a samochody jadą z niższą prędkością. To może doprowadzić do wypadku.

Służby drogowe usunęły pasy o poranku. Na miejsce przyjechała także policja, która wszczęła postępowanie w sprawie o wykroczenie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Donald.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY