Komplikacje w podróżach piłkarskich do Kataru. Lotnisko strajkuje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze 2022

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze 2022 / Fot. Twitter

W związku ze strajkiem pracowników lotniska, można się spodziewać komplikacji w podróżach kibiców na mistrzostwa.
  • Setki pracowników londyńskiego lotniska Heathrow będą strajkować przez trzy dni od 18 listopada, domagając się wyższych płac.
  • Zdecydowali się na to w okresie, kiedy w Katarze rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.
  • Strajk doprowadzi do opóźnień, odwołań i zakłóceń w terminalach.
  • Zobacz też: Zełeński nie chce negocjacji pokojowych. “Nie namawiajcie mnie do tego”

Setki pracowników londyńskiego lotniska Heathrow będą strajkować przez trzy dni od 18 listopada, domagając się wyższych płac. Zdecydowali się na to w okresie, kiedy w Katarze rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Należy więc spodziewać się komplikacji w związku z podróżami kibiców na mistrzostwa. Poinformował o tym Reuters, powołując się na oświadczenie związku zawodowego Unite.

Związek zawodowy Unite zapowiedział, że do strajku przystąpi nawet 700 pracowników naziemnych linii lotniczych Dnata i Menzies. Związek powiedział, że strajk doprowadzi do opóźnień, odwołań i zakłóceń w terminalach. Strajk prawdopodobnie dotknie nie tylko kibiców, ale także pasażerów wracających do Stanów Zjednoczonych na “Święto Dziękczynienia” 24 listopada.

Strajk szczególnie dotknie Qatar Airways, które zaplanowały dziesięć dodatkowych lotów tygodniowo podczas mistrzostw świata

– powiedział związek.

Nie pierwszy strajk

Na początku sierpnia lotnisko Heathrow odwołało 177 lotów z powodu strajku pracowników o wyższe płace. Lotnisko uciekło się do odwoływania lotów po tym, jak pracownicy, w tym strażacy i pracownicy ochrony, odrzucili 7,3-procentową podwyżkę płac i wybrali akcję strajkową.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY