Anna Woźniakowska mistrzynią świata w fitness! Cztery nasze piękne panie na podium

Zdjęcie ilustracyjne

Mistrzyni świata fitness w bikini do 164 cm / Fot. FB BODYPAK.PL

Cztery medale w kategorii seniorów zdobyliśmy na mistrzostwach świata w fitness najbardziej prestiżowej federacji w kulturystyce IFBB. Największy sukces odniosła Anna Woźniakowska, która została mistrzynią świata w bikini do 164 cm. Srebro zdobyła Patrycja Słaby w bikini do 160 cm, a dwa brązowe medale wywalczyły jeszcze Marcelina Woźniak w bikini do 162 cm i Katarzyna Klaman w fitness sylwetkowym do 163 cm.

Zawody bikini fitness to sportowa dyscyplina sylwetkowa, która dedykowana jest kobietom. Zawodniczki po długich i wyczerpujących przygotowaniach mają okazję zaprezentować swoje wyrzeźbione ciało na scenie. Warto pamiętać, że w tych zawodach nie chodzi o to, która kobieta ma większe mięśnie. Sędziowie biorą pod uwagę zarys mięśni, proporcje i ogólną prezentację na scenie. Umiejętność wyeksponowania swoich atutów i wypracowanych mięśni to nie lada wyzwanie, które również wymaga poświęcenia czasu oraz trenowania. Zawodniczki muszą zadbać na scenie o każdy szczegół, liczą się wypracowane mięśnie, ale także opalenizna i wyróżniający się strój, który będzie przykuwał uwagę. Fitness sylwetkowe to dyscyplina sportowa, w której szczególny nacisk kładzie się na estetykę ciała – sylwetkę wysportowaną, proporcjonalną i bez nadmiernego rozrostu mięśni.

Mistrzostwa świata w fitness organizuje najbardziej prestiżowa federacja światowa kulturystyczna International Federation of BodyBuilding and Fitness – IFBB. Tegoroczne mistrzostwa świata w tej odmianie kulturystyki odbyły się w Korei Płd. w dniach 18 do 23 października. Nasze piękne panie zdobyły w tych zawodach 4 medale w kategorii seniorek, a także jeden medal w kategorii juniorek.

🥇 Anna Woźniakowska Mistrzynią Świata w Bikini do 164 cm

🥈 Patrycja Słaby Vice-mistrzynią Świata w Bikini do 160 cm

🥈🥉Marcelina Woźniak Vice-mistrzynią Świata Bikini Juniorek 21-23 lat do 166 cm oraz brązową medalistką wśród seniorek w Bikini do 162 cm

🥉Katarzyna Klaman brązową medalistką Fitness Sylwetkowego do 163 cm

Największy sukces odniosła Anna Woźniakowska, dla której to już trzeci medal mistrzostw świata, wcześniej zdobywała dwa brązowe krążki w 2018 i 2019 roku.