Wielka Brytania zakazuje handlu rosyjską ropą. “To przykręca śrubę machinie wojennej Putina”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Minister finansów Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt poinformował, że jego kraj od 5 grudnia wprowadzi zakaz świadczenia państwom trzecim transportu rosyjskiej ropy. Wcześniej Londyn wprowadził pułap cenowy dla rosyjskiej ropy.
  • Jak poinformował brytyjski minister finansów Jeremy Hunt już od 5 grudnia zostanie wprowadzony zakaz świadczenia rosyjską ropą do innych krajów.
  • Równocześnie zakaz importu rosyjskiej ropy do Wielkiej Brytanii został przesunięty z 31 grudnia na 5 grudnia.
  • Zdaniem brytyjskiego rządu, ma to utrudnić Kremlowi prowadzenie wojny na Ukrainie.
  • Zobacz także: Z powodu zniszczeń infrastruktury Ukrainy, Europa stoi w obliczu kryzysu migracyjnego

Zakaz świadczenia usług, w tym ubezpieczeń, pośrednictwa i przewozu, jest następstwem podjętej we wrześniu przez ministrów finansów grupy G7 decyzji o wprowadzeniu pułapu cenowego na rosyjską ropę.

Ma to za zadanie osłabić zdolność Rosji do prowadzenia wojny na Ukrainie, gdyż Moskwie pomagały w tym zawyżone ceny na rynku. Wielka Brytania i pozostałe kraje będące sygnatariuszami porozumienia nie skorzystają z tego limitu, ponieważ wprowadziły zakaz importu rosyjskiej ropy.

Zakazaliśmy importu rosyjskiej ropy do Wielkiej Brytanii i robimy duże postępy w jej całkowitym wycofaniu. Ten nowy środek jeszcze przykręca śrubę machinie wojennej Putina i czyni czerpanie zysków z jego nielegalnej wojny jeszcze trudniejszym

– przekazał minister finansów Jeremy Hunt.

W ramach tego samego rozporządzenia Wielka Brytania przyspieszyła datę wejścia w życie zakazu importu rosyjskiej ropy – zamiast 31 grudnia tego roku będzie to 5 grudnia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY