Ekoterroryści ukarani. Holenderska sędzia dała mały wyrok

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ekoterroryści ukarani za akcję w holenderkim muzeum

Ekoterroryści atakują dzieła sztuki / Fot. Twitter

Sprawcy aktu wandalizmu w holenderskim muzeum dostali złagodzony o połowę wyrok, bo sędzia uznała, że nie chce zniechęcać do protestowania.
  • Dwóch ekoterrorystów z Belgii zostało ostatnio ukaranych na dwa miesiące pozbawienia wolności.
  • Trzeci ze sprawców nie zgodził się na przyspieszony tryb rozprawy, dlatego wyrok usłyszy dopiero w późniejszym terminie.
  • Zieloni aktywiści oblali oni farbą 27 października jeden z obrazów w holenderskiej Królewskiej Galerii Malarstwa Mauritshuis w Hadze.
  • Zobacz także: Czarnoskóry były poseł z zarzutami za gwałty

W środę agencja Reutera poinformowała, że dwaj Belgowie, którzy dokonali aktu wandalizmu w holenderskim muzeum, usłyszeli wyrok dwóch miesięcy więzienia – w tym jednego w zawieszeniu. Do zdarzenia doszło 27 października w holenderskiej Królewskiej Galerii Malarstwa Mauritshuis w Hadze. Chodzi o słynne dzieło autorstwa Jana Vermeera “Dziewczyna z perłą”. The Guardian przekazał, że miejscowa policja aresztowała w związku z tym incydentem trzy osoby. Protestujący domagali się zaprzestania procesu wydobycia ropy na świecie.

Nagranie obrazujące całe zajście zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Jeden z ekoterrorystów próbował przykleić ogoloną głowę do szkła zakrywającego obraz, drugi wylał na niego zawartość puszki z zupą pomidorową.

Władze muzeum przekazały w oficjalnym oświadczeniu, że znajdujący się za ochronnym szkłem obraz został poddany oględzinom przez konserwatorów, z których wynika, że nie został uszkodzony. Sprawa trafiła przed sąd w trybie przyśpieszonym.

Bezcenne dzieło sztuki, które wisiało tam dla wszystkich, zostało zanieczyszczone przez oskarżonych, którzy uznali, że ich przesłanie jest ważniejsze niż cokolwiek innego

– powiedział holenderski prokurator.

Domagał się on dla sprawców czterech miesięcy więzienia, w tym dwóch w zawieszeniu.

Prowadząca rozprawę sędzia uznała, że nie chce zbyt surowym wyrokiem nie zamierza zniechęcać innych do protestowania. Stąd wyrok dwóch miesięcy pozbawienia wolności, z czego jeden w zawieszeniu. Trzeci podejrzany, który nie zgodził się na taki tryb procedury, będzie sądzony w piątek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY