Czarnoskóry były poseł z zarzutami za gwałty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Canva

Policja wystąpiła z wnioskiem o postawienie byłemu posłowi czeskiego parlamentu Dominikowi Feri zarzutu popełnienia trzech przestępstw zgwałcenia - wynika z oświadczenia zamieszczonego w czwartek na Twitterze.

Polityk zrezygnował z mandatu w czerwcu ubiegłego roku po tym, jak w mediach pojawiły się pod jego adresem liczne oskarżenia o niewłaściwe zachowania seksualne. Feri zaprzeczył oskarżeniom o napaść seksualną.

Praska policja wszczęła śledztwo w sprawie zarzutów, które sięgają 2015 roku, kiedy poseł był studentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Karola i trwają do 2020 roku. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

Policja zainteresowała się 26-letnim obecnie Ferim w ubiegłym roku po tym, jak serwisy Deník N i A2larm poinformowały o zeznaniach kilku młodych kobiet, na których były już poseł miał dopuścić się przemocy seksualnej.

Dominik Feri został w 2017 roku najmłodszym posłem i pierwszym czarnoskórym parlamentarzystą zasiadającym w czeskim parlamencie. Wybrany w 2018 roku przez portal Politico jako jedna z 28 osób kształtujących Europę, był przez niektórych postrzegany jako jeden z obiecujących głosów nowej generacji czeskich polityków.

Jego popularność, szczególnie wśród młodych Czechów, którzy nie śledzą polityki za pośrednictwem tradycyjnych kanałów medialnych, była ściśle związana z jego stroną na Instagramie “choco_afro”, która może pochwalić się ponad 700 000 zwolenników.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Prague Morning

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY