Wybory w Izraelu. Netanjahu wraca do łask

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Benjamin Netanyahu

Benjamin Netanyahu / Fot. YouTube

Jak podaje Times of Israel, po przeliczeniu 62 procent oddanych głosów, prawicowa koalicja Benjamina Netanjahu uzyskała sporą przewagę w Knesecie. Według najnowszych wyników były premier Izraela posiada 69 mandatów. Wiele wskazuje na to, że wkrótce ponownie zasiądzie za sterami rządu.

We wtorek w Izraelu po raz kolejny w krótkim czasie odbyły się wybory do parlamentu. Według najnowszych wyników były premier Benjamin Netanjahu i jego koalicja centroprawicowa może liczyć na 69 miejsc w 120 osobowym Knesecie.

Już pierwsze wyniki exit poll dawały mocne zwycięstwo siłom koalicyjnym Netanjahu na powrót do centralnej polityki i pokierowania państwem po ponad rocznej przerwie.

Niewiele poniżej progu wyborczego 3,25 proc. z poparciem sięgającym 3,17 proc. znajduje się lewicowa partia Merec. Pod progiem wyborczym plasują się również arabskie partie Raam i Balad. Brak reprezentacji tych trzech partii w parlamencie ma wzmocnić pozycję Netanjahu i ułatwi mu utworzenie rządu.

Times of Israel zaznaczył, że obecne prognozy prawdopodobnie ulegną zmianie, gdy przeliczonych zostanie więcej głosów napływających z różnych regionów Izraela.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY