Błaszczak podjął decyzję. Polska zbuduje tymczasową barierę na granicy z obwodem kaliningradzkim

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Dziś saperzy będą pracować przy budowie tymczasowej bariery na granicy Polski i obwodu kaliningradzkiego.
  • Mariusz Błaszczak ogłosił, że Polska zbuduje tymczasową barierę na granicy.
  • Celem jest powstrzymanie fali afrykańskich i azjatyckich migrantów.
  • Lotnisko w rosyjskiej eksklawie stało się otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki.
  • Zobacz też: Sykulski: #VetoRezerwy. Hoga: To droga do anarchii

Wicepremier i minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił, że Polska zbuduje tymczasową barierę na granicy z obwodem kaliningradzkim, aby powstrzymać falę afrykańskich i azjatyckich migrantów, którzy mogą rozpocząć próby przekroczenia granicy w najbliższych tygodniach.

W związku z tym, że lotnisko w rosyjskiej eksklawie stało się otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki, polityk postanowił podjąć działania mające na celu wzmocnienie bezpieczeństwa granic.

Społeczeństwo stanęło murem za polskim mundurem, mam nadzieję, że tak będzie również tym razem.

Druga zapora

Bariera ma się składać z trzech rzędów ogrodzenia.

Równolegle będą prowadzone prace związane z zakładaniem perymetrii. Zapora będzie składała się z trzech szeregów drutu ostrzowego, który jest wykorzystywany przez wojsko na całym świecie, a więc trzy warstwy, które pozwolą na zbudowanie tymczasowej zapory. Takiej jaka była budowana na granicy polsko-białoruskiej. To zapora o wysokości 2,5 metra, szerokości 3 metrów. Od polskiej strony zostanie postawione także ogrodzenie, które ochroni zwierzęta. Zależy nam na tym, żeby granica była szczelna. Wykorzystujemy doświadczenia z zeszłego roku.

Pierwsza zapora

Tymczasem granica polsko-białoruska pozostaje punktem zapalnym dla polskich organów ścigania, ponieważ migranci kontynuują próby przekroczenia granicy i przedostania się na polskie terytorium.

Polska Straż Graniczna poinformowała, że w poniedziałek 148 cudzoziemców próbowało przekroczyć granicę z Białorusi do Polski, a we wtorek 124. Te masowe próby przedostania się do Polski były największą liczbą prób przekroczenia granicy w ciągu jednego dnia w ostatnich miesiącach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wPolityce, Twitter, Do rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY