Belgijska inwigilacja. Kamery będą wyłapywać kierowców łamiących przepisy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kierowca

Kierowca / fot. pxhere

W przyszłym roku Belgia uruchomi pilotażowy projekt, którego w ramach inteligentne kamery będą wyłapywać kierowców, którzy podczas prowadzenia pojazdu korzystają z telefonów komórkowych.

Jak poinformowała agencja Belga, w przyszłym roku zostanie uruchomiony program pilotażowy, w którego ramach specjalne kamery będą służyć do wyłapywania kierowców korzystających podczas jazdy z telefonów komórkowych.

W najbliższy piątek zostanie sfinalizowana umowa w tej sprawie. Zostanie ona zawarta między instytutem ruchu drogowego Vias a belgijskim rządem. W dalszej części wdrażania projektu, kamery zostaną zainstalowane w wybranych przez policję strefach. Nowy projekt będzie realizowany w pięciu gminach: jednej w Brukseli, dwóch we Flandrii i dwóch w Walonii.

Czytaj więcej: Polskie ambicje energetyczne. Sasin informuje o trzeciej elektrowni jądrowej

Jak będzie funkcjonował system?

W Belgii korzystanie z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdu jest karalne. Policjanci będą mieli za zadanie dokładnie analizować obrazy z kamer a następnie będą wysyłali łamiącym przepisy kierowcom odpowiednie mandaty.

Dochodzenie przeprowadzone przez instytut ruchu drogowego Vias wykazało, że kierowcy spędzają 2 proc. czasu za kierownicą z telefonem komórkowym w dłoni. Wśród kierowców samochodów dostawczych odsetek ten wzrasta do 4 proc.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY