W czterech miejscach w Polsce usunięto pomniki Armii Sowieckiej

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pomnik tuż przed rozbiórką

Pomnik tuż przed rozbiórką / fot. Twitter

Posągi upamiętniające tzw. wyzwolenie sowieckie podczas II wojny światowej zostały usunięte w czwartek w tym samym czasie.
  • Polska usunęła w czwartek cztery pomniki z czasów sowieckich wybudowane na cześć żołnierzy Armii Czerwonej, którzy zginęli podczas II wojny światowej.
  • W usunięciu pomnika w Głubczycach uczestniczył szef IPN Karol Nawrocki. Powiedział, że jest to “pomnik fałszu”.
  • Kontynuował, że to także “symbol ducha”, który nadal dominuje w Federacji Rosyjskiej i jest odpowiedzialny za zabijanie Ukraińców.
  • Zobacz też: Putin chce wznowić negocjacje z Ukrainą i USA. Chiny zadowolone z gotowości do dialogu

Polska usunęła w czwartek cztery pomniki z czasów sowieckich wybudowane na cześć żołnierzy Armii Czerwonej, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Dwa z pomników znajdowały się na Śląsku w Głubczycach i Byczynie, a dwa pozostałe w Bobolicach w zachodniej części wybrzeża Bałtyku oraz w Staszowie w regionie świętokrzyskim na południu Polski.

W usunięciu pomnika w Głubczycach uczestniczył szef IPN Karol Nawrocki. Powiedział, że jest to “pomnik fałszu”. Podkreślił, że Armia Czerwona nie przyniosła wolności, ale system zła, który wzywał do światowej rewolucji i ludobójstwa określonych grup społecznych. Jest to symbol systemu, który ramię w ramię z Hitlerem rozpoczął II wojnę światową i takiego, który skolonizował Polskę i uczynił z jej mieszkańców wasali – powiedział Nawrocki.

“Na śmietniku historii”

Kontynuował, że to także “symbol ducha”, który nadal dominuje w Federacji Rosyjskiej i jest odpowiedzialny za zabijanie Ukraińców.

Pomnik “wdzięczności Armii Czerwonej” w Głubczycach został postawiony w 1945 r. w miejskim parku. Składał się z obelisku z postacią uzbrojonego żołnierza sowieckiego, a w dolnej części cokołu została umieszczona tablica z napisem: “Cześć i chwała żołnierzom Armii Radzieckiej poległym za wyzwolenie Ziemi Głubczyckiej – Głubczyce”. Cmentarze z grobami żołnierzy sowieckich w Polsce są utrzymywane ze podatków.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nowiny24, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY