Putin chce wznowić negocjacje z Ukrainą i USA. Chiny zadowolone z gotowości do dialogu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin / fot. PAP/EPA/ALEXEI DANICHEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK /

Rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin, przekazał że Władimir Putin jest gotowy do wznowienia rozmów z Ukrainą i Stanami Zjednoczonymi. Ponadto Pekin i Moskwa uważają, że należy dążyć do deeskalacji napięcia, a także przede wszystkim nie dopuści do użycia broni jądrowej.

Rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Wang Wenbin poinformował, że Pekin odbył rozmowę z szefem rosyjskiej Siergiejem Ławrowem. Moskwa wyraziła gotowość do wznowienia dialogu zarówno z Ukrainą jak i Stanami Zjednoczonymi. 

Chiny z zadowoleniem przyjmują gotowość Rosji do prowadzenia dialogu i wznowienia negocjacji z Ukrainą i Stanami Zjednoczonymi

– przekazał rzecznik chińskiej dyplomacji Wang Wenbin.

Jak poinformowano, obie strony omówiły również kwestię niedopuszczenia do użycia broni masowego rażenia. Wenbin przekazał, że zdaniem Chin należy unikać dalszej eskalacji, aby zapobiec katastrofom humanitarnym.

Czytaj więcej: Katastrofa samolotu we Włoszech. Uderzył w zbocze Etny [+WIDEO]

Putin odrzucił porozumienie

Kilka tygodni temu agencja Reutera informowała, że prezydent Rosji Władimir Putin odrzucił warunki porozumienia, które były dla Rosji korzystne. Chodziło o blokadę dołączenia Ukrainy do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Po zapoznaniu się ze szczegółami porozumienia, Putin miał dać do zrozumienia, że uzgodnienia nie idą wystarczająco daleko i zdecydował się kontynuować inwazję. 

30 września prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński poinformował, że Ukraina składa wniosek o dołączenie do NATO w trybie przyśpieszonym. Stwierdził też, że Ukraina jest gotowa do rozmów pokojowych, pod warunkiem, że zmieni się prezydent Rosji. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY