Najwyższy Czas atakuje Marsz Niepodległości za kasę z budżetu. Hipokryzja, skleroza, czy mentalność Kalego?

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Najwyższy Czas o MN

Najwyższy Czas o MN / Fot. Jan Bodakowski

Marsz Niepodległości, wraz z Robertem Bąkiewiczem, znalazł się na celowniku ciekawej koalicji, w skład której wchodzi nie tylko Wyborcza, TVN, czy Homokomando (opisywane przez Wyborczą w kontekście homoseksualnych gwałtów), ale czasopisma postrzegane jako prawicowe – Do Rzeczy i Najwyższy Czas.

W ostatnim numerze, przez dekady czytanego i cenionego przez moją osobę, adresowanego do wyborców Konfederacji, dwutygodnika „Najwyższy Czas”, którego wydawcą i redaktorem naczelnym jest Tomasz Sommer, ukazał się krytyczny wobec Marszu Niepodległości i Roberta Bąkiewicza artykuł „XX Marsz Niepodległości pod wspólną banderą” autorstwa Jerzego Kopanka.

Zobacz także: Mołdawia wydala rosyjskiego dyplomatę. Odpowiedź na wybuch rosyjskiego pocisku

Odraza do PO ma być przejawem kolaboracji z PiS

Zdaniem autora tego tekstu „prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz i jego najbliższe otoczenie kolaboruje z władzą”. Przykładem tej kolaboracji miało być poparcie w drugiej turze wyborów prezydenckich dla kandydatury Andrzeja Dudy i wzięcie pieniędzy z Funduszu Patriotycznego, w którym o środki na działalność patriotyczną można było aplikować.

Niedorzeczny jest nie tylko zarzut publicysty dwutygodnika zakładający, że kolaboracją z PiS było niedopuszczenie do wybrania na prezydenta Rafała Trzaskowskiego – nie da się ukryć, że choć PiS jest złą partią, to jeszcze gorszą jest PO i rządy PO byłyby bardziej szkodliwe od rządów PiS (szczególnie w kwestii covidowego faszyzmu, uzależnienia od Unii Europejskiej, akceptacji rosyjskiego imperializmu czy najazdu islamskich imigrantów – co jasno deklarowała PO).

Mentalność Kalego jak my brać to dobre jak MN to złe

Przejawem hipokryzji albo schizofrenii jest zarzut o zaprzedanie się PiS-owi za pieniądze z Funduszu Patriotycznego. Środowisko Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej (tworzące Konfederacje) skorzystało z takich funduszy i zakupiło za nie swoją wartą kilka milionów złotych siedzibę w centrum Warszawy.

Według doniesień medialnych z funduszy takich skorzystał też nie kto inny jak sam wydawca i redaktor naczelny Najwyższego Czasu Tomasz Sommer. Z artykułu „Miliony dla Kościoła oraz ludzi z kręgów Morawieckiego i Ziobry. To ich dotuje Fundusz Patriotyczny” autorstwa Sebastiana Klauzińskiego i Daniela Flisa (opublikowanego na pseudo liberalnym portalu Oko Press) wynika, że z Funduszu Patriotycznego „82,65 tys. zł trafi do spółki Sdm Pictures, na projekt »Jedwabne – historia prawdziwa«. Prezesem i współwłaścicielem spółki jest Tomasz Sommer, wieloletni współpracownik Janusza Korwin-Mikkego i redaktor naczelny <<Najwyższego Czasu>>”.

Ukrofobiczna obsesja – banderowiec czyha w lodówce

Kompromitacją publicysty Najwyższego Czasu jest wypominanie Robertowi Bąkiewiczowi, że udostępnił grafikę promującą Marsz Niepodległości z kombatantem z żółto-niebieską wstążką. Autor tego tekstu nie był łaskawy napisać, że grafika ta to współczesne zdjęcie kombatanta – żołnierza Związku Jaszczurczego Leszka Zabłockiego w mundurze Wojska Polskiego z żółto-granatowymi patkami (układ barw jest inny – żółty jest u góry, a nie na dole jak na fladze Ukrainy, odcień granatowy różni się też od niebieskiego). Kapitan Zabłocki miał takie barwy na mundurze, bo był oficerem piechoty, a są to barwy piechoty, kolorystyką nawiązują do barw XVIII i XIX wiecznych polskich oddziałów.

Powielanie fejkowych bredni

Wstrętną manipulacją publicysty Najwyższego Czasu jest wykorzystanie w tekście sprawy treści z konta podszywającego się pod Roberta Bąkiewicza. Tekst jest ilustrowany zdjęciem tego wpisu, a autor rozpisuje się o nim – i to nie w tekście o fajkowych kontach, tylko w tekście atakującym Bąkiewicza – wiadomo, że mechanizm zapamiętywania jest taki, że ludzie z czasem zapomną, że konto było fejkowe, ale utrwalą sobie kłamliwą treść, że rzekom Bąkiewicz napisał kompromitującego posta. Przekonanie ludzi o tym, że wpis był prawdziwy będzie tym większe, że zapamiętają, że tekst z Najwyższego Czasu był ilustrowany zdjęciem posta.

Powielanie narracji Winnickiego

W dalszej części tekstu powielona jest hucpiarska narracja środowiska Winnickiego głoszącego, że należy ratować Marsz rzekomo niszczony przez Bąkiewicza. Kuriozum są twierdzenia autora tekstu głoszące, że „w ostatnich grafikach stowarzyszenia pojawiły się hasła »gotowi do obrony niepodległej«, co […] zbiega się z prowojennymi hasłami, aby Polacy nie dość, że finansują nie swoją wojnę, to jeszcze szli i ginęli za Ukrainę”. Publicysta Najwyższego Czasu nie mniej ni więcej tylko głosi, że standardowe patriotyczne hasła mają na celu biologiczne zniszczenie Polaków – takich bredni można było się spodziewać po wszelakich lewakach, a nie po tygodniku prawicowym.

Rusofilia publicysty NC

Konstatacja artykułu w Najwyższym Czasie jest tak, że w związku z rusofobią „środowisko obecnych władz MN straciło wiarygodność w społeczeństwie”. To bardzo dziwna konstatacja. Trudno zrozumieć jak rusofobia miałaby zniechęcać do Bąkiewicza i Marszu Polaków, którzy przez wieki cierpieli z rąk Rosjan. Rusofobia Bąkiewicza mogłaby co najwyżej zniechęcić do Bąkiewicza potomków tego marginesu (lumpenproletariatu, Żydów, świrniętych lewaków), którzy uzyskali awans społeczny i władzę nad Polakami dzięki powojennej okupacji Polski przez rosyjską Armię Czerwoną.

Międlar nadzieją przydupasów Putina?

Publicysta Najwyższego Czasu twierdzi, że „alternatywą dla MN może być marsz organizowany we Wrocławiu przez Jacka Międlara”, który „nie zaprzedał duszy PiS-owi” i jest „nadzieją antysystemowych narodowców”. Nie śledzę publicystyki Jacka Międlara czy jego portalu, nie wiem więc, czy Jacek jest sympatykiem Rosji, czy może rusofilia jest mu przypisywana – bycie krytykiem ukraińskiego nazizmu nie musi od razu oznaczać bycie przydupasem Putina. Historia zbrodni wołyńskiej nie musi przesłaniać (zgodnie z instrukcjami z Moskwy) historii kilku wieków dużo większych i równie sadystycznych zbrodni rosyjskich na Polakach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY