Bp Schneider: “Wierność katolików przyniesie wiele owoców dla całego Kościoła”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Cystersi odprawią NOM po łacinie i przodem do ołtarza

Msza Święta Trydencka / Fot. Twitter

Biskup Athanasius Schneider zachęcił katolików przywiązanych do Tradycji aby pozostali mocni w wierze, nawet w obliczu okoliczności prześladowań od czasu publikacji "Traditionis Custodes". Hierarcha wyraził nadzieję, że ich wierność przyniesie mnóstwo owoców dla Kościoła w przyszłości.
  • Biskup z Astany Athanasius Schneider w najnowszym wywiadzie dla “Life Site News” wziął pod swoje rozważania sytuację tradycyjnych katolików.
  • Duchowny skrytykował “Traditionis Custodes” jako element zwalczający katolików nieprzychylnych Franciszkowi.
  • Schneider nawoływał do upominania papieża i hierarchów, gdy ci przekraczają ramy Tradycji i Kościoła.
  • Zobacz także: Bp Schneider o różnorodności religii. “Poza Kościołem nie ma zbawienia”

Biskup Astany porównał obecne czasy do IV wieku, kiedy wierność wobec Jezusa Chrystusa, Syna Bożego wyrażała zdecydowana mniejszość hierarchów. Co więcej, byli prześladowani przez biskupów oddanych herezji arianizmu.

Również dzisiaj, wierni są dosłownie wyrzucani ze swoich parafialnych kościołów, gdzie od kilku lat sprawowana była Msza Łacińska zaaprobowana w pełni przez Benedykta XVI i lokalnych biskupów. Dzisiaj natomiast muszą poszukiwać nowych miejsc kultu; hal sportowych, szkół itd., przypominając nieco sytuację Kościoła katakumbowego.

W opinii kazachskiego biskupa, “Traditionis Custodes” stanowi przykład niesprawiedliwego traktowania tych katolików przez rządzonego przez Franciszka Watykanu, oraz innych biskupów.

Z drugiej strony przypomniał, że podobne prześladowania w historii Kościoła zawsze przynosiły wiele błogosławieństw i umacniały wiarę tych ludzi.

Ich wierność przyniesie wiele owoców dla całego Kościoła

– przypomniał bp Athanasius Schneider.

Czytaj więcej: W czterech miejscach w Polsce usunięto pomniki Armii Sowieckiej

Droga ograniczonej wierności i napominanie hierarchów

Jednocześnie wskazał na, wyłożoną już przez św. Tomasza z Akwinu, kwestię ograniczonej wierności.

Kiedy papież lub biskup nakazuje coś, co ewidentnie podminowuje pełnię wiary Kościoła i Jego liturgii, wyrządza krzywdę całemu Kościołowi. Pomniejszamy dobro Kościoła, Jego duchowy wymiar oraz dobro naszych dusz. Nie możemy brać w tym udziału

– przekonywał hierarcha.

Zdaniem biskupa, w sytuacjach gdzie ważą się losy wiary jesteśmy zobowiązani, by zawsze zwrócić uwagę Ojcu Świętemu i biskupom.

Z całym szacunkiem i miłością, nie możemy przystać na te zobowiązania, które na nas kładziecie, ponieważ uderzają w dobro naszej Matki, Kościoła Świętego

– wskazał biskup.

W takich przypadkach, będziemy nieposłuszni w sensie formalnym, ale faktycznie pozostaniemy w wierności wobec Kościoła, który jest większy niż jakikolwiek papież. Będziemy wierni każdemu z poprzednich papieży, którzy bezwarunkowo i bezkompromisowo bronili czystość wiary katolickiej i świętości liturgii Kościoła

– zaznaczył.

Duchowny wyraził przekonanie oraz nadzieję, że w przyszłości Duch Święty wskaże na silnego i tradycyjnego papieża, który prawdziwie odnowi Jego Kościół.

W jego opinii, z wyjątkiem kilku papieży, wszyscy papieże, począwszy od św. Piotra, byli w 100 proc. tradycyjni, ponieważ jest to nieodłączne od natury urzędu papieskiego, aby być naprawdę 100 proc. tradycyjnym obrońcą wiary i świętości liturgii.

Biskup Schneider zachęcił wiernych do modlitwy, nawet w formie światowego łańcucha różańców, aby szybko błagać Boga o udzielenie Kościołowi prawdziwego, silnego, odważnego katolickiego papieża.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

lifesitenews.com, pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY