Pentagon z powodzeniem przetestował broń hipersoniczną

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikimedia Commons

Pentagon uczynił rozwój broni hipersonicznej jednym z priorytetów po tym, jak Chiny przeprowadziły udane starty hipersoniczne w zeszłym roku.
  • Z wyrzutni wystrzelono rakietę sondującą, przeprowadzając różne eksperymenty w celu zebrania danych na temat komponentów pocisków hipersonicznych.
  • Broń hipersoniczna porusza się z prędkością większą niż 5 mach, co czyni ją trudną do wykrycia i przechwycenia na czas.
  • Pociski mogą również manewrować i zmieniać wysokość, co pozwala im omijać systemy obrony przeciwrakietowej.
  • Zobacz też: Papież oferuje mediację między Rosją a Ukrainą

Marynarka wojenna i armia USA wystrzeliły rakietę z nadmorskiej wyrzutni w Wirginii, aby przeprowadzić prawie tuzin eksperymentów z bronią hipersoniczną w środę. Celem była pomoc w rozwoju nowej klasy broni.

Był to drugi test przeprowadzony w ramach programu skupionego na rozwijaniu zarówno morskich, jak i lądowych zdolności hipersonicznych. Pierwszy został przeprowadzony w październiku 2021 roku.

W tym teście z wyrzutni wystrzelono rakietę sondującą, przeprowadzając różne eksperymenty w celu zebrania danych na temat komponentów pocisków hipersonicznych, w tym materiałów odpornych na ciepło i wysokiej klasy elektroniki.

5 mach

Dane zebrane z tych testów pomogą w rozwoju hipersonicznego systemu Conventional Prompt Strike Marynarki Wojennej oraz Long Range Hypersonic Weapon Armii. Oba programy będą wykorzystywać Common Hypersonic Glide Body, pocisk przenoszony na szczycie rakiety wspomagającej, który zmierza do celu z prędkością większą niż 5 mach (6125.22 km/h).

Broń hipersoniczna porusza się z prędkością większą niż 5 mach, co czyni ją trudną do wykrycia i przechwycenia na czas. Pociski mogą również manewrować i zmieniać wysokość, co pozwala im omijać systemy obrony przeciwrakietowej.

Pentagon uczynił rozwój broni hipersonicznej jednym ze swoich głównych priorytetów po tym, jak Chiny przeprowadziły udane starty hipersoniczne w zeszłym roku, a Rosja zaczęła używać pocisków hipersonicznych w swojej wojnie na Ukrainie.

Tymczasem niedawno Putin ogłosił, że udały się ćwiczenia jądrowe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PCh24, Reuters, Dunyanews, Echo24

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY