Kryzys migracyjny. Białoruskie służby instruują imigrantów [+WIDEO]

WIDEO
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Białoruskie służby pomagają imigrantom

Białoruskie służby szkolą imigrantów / Fot. Youtube

Imigranci wciąż są sprowadzani na Białoruś, a tam – instruowani, jak nielegalnie przedrzeć się do Polski. Straż Graniczna pokazała nagranie z 26 października wykonane na terenie placówki SG w Bobrownikach. Widać na nim próbę podejścia do rzeki granicznej Świsłocz po stronie białoruskiej i służby Aleksandra Łukaszenki, które instruują cudzoziemców.
  • Straż Graniczna za pomocą drona nagrała grupę imigrantów instruowaną przez człowieka z białoruskich służb granicznych.
  • Imigranci próbujący przedostać się do Polski to nadal są w głównej mierze ludzie pochodzący z Afryki.
  • Zdaniem polskich służb, imigranci o ucieczce do Europy decydują się jeszcze w swoim kraju pochodzenia.
  • Otrzymują oni wizy do Rosji oraz otrzymują już w Białorusi odpowiednie zakwaterowanie do czasu ucieczki do naszego państwa.
  • Zobacz także: Kumoch o V4: Czechy, Polska i Słowacja mówiły jednym głosem. Węgry mówiły o pokoju

Na filmie widać, jak białoruskie służby wyjaśniają imigrantom możliwości dostania się do Polski i pokazują im mapy. Następnie cała grupa rusza za żołnierzami. Służby białoruskie nie ustają w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej cudzoziemcom, którzy trafiają do nich z Rosji.

Nielegalni imigranci usiłujący przedostać się do Polski z Białorusi to nadal w większości obywatele państw afrykańskich oraz azjatyckich w szczególności z regionu Bliskiego Wschodu i Zatoki Perskiej. W dalszym ciągu widoczna jest ogromna różnorodność, jeżeli chodzi o narodowość tych osób. We wrześniu tego roku odnotowano obywateli z 34 państw. Wciąż są to głównie mężczyźni w wieku od 20 do 40 lat.

Czytaj więcej: Niemcy: Burzą turbiny wiatrowe, by zrobić miejsce dla kopalni węgla

Zaplanowane działania imigrantów

Jak informuje Straż Graniczna, cudzoziemcy, którzy nielegalnie przekraczają granicę naszego państwa decydują się na jej nielegalne przekroczenie już w kraju swojego pochodzenia.

Przylatują do Rosji na podstawie rosyjskich wiz m.in. w celu nauki, pracy, odwiedzin oraz podjęcia działalności gospodarczej. Z Rosji bardzo szybko mają zorganizowany transport na Białoruś do Mińska, Brześcia czy miejscowości przygranicznych. Tam oczekują na wyznaczenie dogodnego terminu wyjazdu z miejsca zakwaterowania w rejon pogranicza. W tym czasie przygotowują się do nielegalnego przekroczenia granicy. Wyposażeni są w niezbędny sprzęt i ekwipunek do pokonania granicy polsko-białoruskiej

– podkreśliła w komunikacie Straż Graniczna.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY