Senat RP przyjął uchwałę uznającą Rosję za reżim terrorystyczny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Senat

Senat / Fot. PAP/Paweł Supernak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Władimir Putin i jego aparat przemocy wrócili do okrutnych praktyk reżimów stalinowskiego i hitlerowskiego - głosi uchwała.
  • Senat RP przyjął w środę uchwałę uznającą Federację Rosyjską za reżim terrorystyczny.
  • Za uchwałą głosowali wszyscy obecni w izbie wyższej senatorowie.
  • Wezwano społeczność międzynarodową do pełnego wsparcia Międzynarodowego Trybunału Karnego we wszczęciu dochodzenia w sprawie osób odpowiedzialnych.
  • Zobacz też: Szczerski: Nie wiemy, jaką drogę do zakończenia wojny wybierze Zachód

Senat RP przyjął w środę uchwałę uznającą Federację Rosyjską za reżim terrorystyczny i wzywającą społeczność międzynarodową do wsparcia Międzynarodowego Trybunału Karnego w dochodzeniu osób odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne na Ukrainie.

Za uchwałą głosowali wszyscy obecni w izbie wyższej senatorowie, w której stwierdzono, że 24 lutego 2022 roku siły zbrojne Federacji Rosyjskiej rozpętały bestialską wojnę z Ukrainą.

Jej celem jest wymazanie z mapy suwerennego kraju oraz wyniszczenie narodu ukraińskiego. Heroiczna obrona niepodległości przez obywateli Ukrainy wzbudziła podziw całego wolnego świata. Ukraina jest dziś najważniejszym miejscem, broniącym demokracji i wolności.

Dalej w uchwale napisano, że: rosyjscy najeźdźcy terroryzują mieszkańców ukraińskich miast, bombardując cele cywilne: przedszkola, szkoły, teatry i osiedla. Bandyci w rosyjskich mundurach torturują i mordują jeńców wojennych i ludność cywilną na okupowanych terytoriach. Porywają ukraińskie dzieci, aby wychować je w reżimie janczarów. Deportują, przesiedlają i wysyłają obywateli Ukrainy w najdalsze zakątki Rosji.

Putin, Stalin, Hitler

Senatorowie powiedzieli, że: znają z historii takie akty terroryzmu państwowego, ale Europejczycy nigdy nie przypuszczali, że grozi im ludobójstwo i zbrodnie wojenne. Tymczasem, według Senatu, Putin i jego aparat przemocy powrócili do okrutnych praktyk rządów Stalina i Hitlera.

Dlatego Rosja musi zostać pokonana i pozbawiona możliwości zagrażania sąsiadom.

Senat wyraził również uznanie dla wysiłków wszystkich instytucji i organizacji badających i dokumentujących zbrodnie przeciwko ludności Ukrainy i wezwał społeczność międzynarodową do pełnego wsparcia Międzynarodowego Trybunału Karnego we wszczęciu dochodzenia w sprawie osób odpowiedzialnych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rp.pl, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY