Poznań: Mężczyzna podający się za kobietę przeniesiony na oddział dla mężczyzn. Jest apel w obronie dyrektora szpitala

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris napisał list otwarty skierowany do Ministra Zdrowia oraz Rzecznika Praw Pacjenta.

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris napisał list otwarty skierowany do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Rzecznika Praw Pacjenta Bartłomieja Łukasza Chmielowca, który każdy z nas może podpisać. Tematem są prawa pacjentów.

Nasz apel ma związek z ostatnimi działaniami grup aktywistów oraz przychylnych im mediów dotyczącymi przyjętego na Oddział Psychiatryczny Szpitala im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu mężczyzny, który domagał się, aby nazywać go „Florentyną”.

Ów niezrównoważony mężczyzna został położony na oddziale dla kobiet, i dopiero po zażaleniach ze strony pacjentek, przeniesiono go męski oddział.

Chcemy wyrazić swoje poparcie dla Ordynatora Oddziału Psychiatrycznego, Pana prof. dr hab. n. med. Filipa Rybakowskiego za jego decyzję oraz wezwać pozostałych lekarzy na stanowiskach kierowniczych w polskich szpitalach do podejmowania, w razie konieczności, podobnych działań.

List

Apel jest kontynuowany:

Istotne jest bowiem zapewnienie chorym prawa do intymności i godności, które gwarantuje ustawa o prawach pacjenta. Nie dość, że obchody i badania wykonywane na oddziałach szpitalnych są często dla pacjentów stresujące i krępujące, to jakiż musiałby być dyskomfort gdyby były one przeprowadzane w obecności osób o odmiennej płci biologicznej.

Zapoznać się z nim, oraz podpisać go elektronicznie, można tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Brońmy pacjentów

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY