Polska będzie współpracować z ekspertami z USA w celu poprawy opieki nad chorymi na raka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA KONFERENCJA MINISTERSTWA ZDROWIA

WARSZAWA KONFERENCJA MINISTERSTWA ZDROWIA / Fot. PAP/Tomasz Gzell. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Niedzielski powiedział dziennikarzom po podpisaniu umowy, że pozwoli ona na szersze wdrożenie w Polsce sprawdzonych metod leczenia nowotworów.
  • Polska będzie miała dostęp do sprawdzonych standardów opieki nad chorymi na raka.
  • Umożliwi to współpraca z ekspertami z National Comprehensive Cancer Network (NCCN).
  • Jest to amerykańska organizacja zajmująca się wytycznymi dotyczącymi nowotworów.
  • Zobacz też: Turkmenistan największym dostawcą gazu ziemnego do Chin

Polska będzie miała dostęp do sprawdzonych standardów opieki nad chorymi na raka dzięki współpracy z ekspertami z National Comprehensive Cancer Network (NCCN), amerykańskiej organizacji zajmującej się wytycznymi dotyczącymi nowotworów.

Polski minister zdrowia, Adam Niedzielski, podpisał we wtorek w Waszyngtonie umowę o współpracy z NCCN. Na mocy umowy eksperci z NCCN podzielą się swoją wiedzą i międzynarodowym doświadczeniem, aby pomóc w udoskonaleniu specyficznych dla Polski wytycznych praktyki klinicznej w zakresie procedur diagnostycznych i terapeutycznych, zgodnie z założeniami Narodowej Strategii Walki z Rakiem.

Niedzielski i NCCN

Niedzielski powiedział dziennikarzom po podpisaniu umowy, że pozwoli ona na szersze wdrożenie w Polsce sprawdzonych metod leczenia nowotworów.

Ośrodki amerykańskie mogą chwalić się tym, że prezentują najwyższy poziom na świecie. My te procedury tłumaczymy, dostosowujemy do naszych warunków i zapewniamy, że pacjent, który będzie prowadzony w krajowej sieci onkologicznej, będzie prowadzony według najlepszych standardów na świecie.

Polityk oznajmił niedawno, że “w produkcji leków musimy być niezależni od Chin i Indii”.

National Comprehensive Cancer Network to sojusz 32 wiodących ośrodków onkologicznych w całych Stanach Zjednoczonych, z których większość została wyznaczona jako kompleksowe ośrodki onkologiczne przez amerykański rządowy National Cancer Institute.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rynek zdrowia, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY