Kontrola RPD odkryła przerażające fakty. Lewicowe organizacje nie zgłaszały pedofilów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Organizacje zajmujące się m.in. edukacją seksualną dzieci nie sprawdzały swoich współpracowników w tzw. rejestrze pedofilów. Tak wynika z kontroli przeprowadzonej przez Mikołaja Pawlaka, Rzecznika Praw Dziecka.
  • Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak powiadomił o przerażających faktach odkrytych w trakcie audytu we wskazanych podmiotach.
  • Wśród lewicowych organizacji na 48 podmiotów wykryto 7 przypadków nieprawidłowości ws. seksedukacji.
  • Organizacje nie zgłaszały seksedukatorów i nie sprawdzali ich w rejestrze pedofilów.
  • Ponadto odkryte przypadki łamania prawa, zostały zgłoszone do prokuratury.
  • Zobacz także: Zmiana ordynacji wyborczej. Kukiz przedstawia propozycję

Na 48 sprawdzonych dotychczas podmiotów w przypadku 7 stwierdzono nieprawidłowości. Są to głównie lewicowe fundacje i stowarzyszenia.

O wszystkich przypadkach łamania prawa została zawiadomiona policja i prokuratura. Pierwszy wniosek o ukaranie trafił już do sądu. Za niedopełnienie obowiązku weryfikacji grozi areszt, ograniczenie wolności lub grzywna.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak powiedział, że wyniki kontroli bardzo źle świadczą o organizacjach promujących edukację seksualną.

To wszystko prowadzi do smutnego wniosku, że niestety nie są wypełniane podstawowe obowiązki. W wielu przypadkach dzieci nie są chronione prewencyjnie. Oczywiście nie stawiam tezy, że wśród pracowników tych instytucji byli sprawcy przestępstw seksualnych, pedofile, ale tego nie zweryfikowano. (…) Instytucje promują edukację seksualną, a jednocześnie nie weryfikują, czy ktoś ma problemy na gruncie prawa w tym zakresie. To stawia pod znakiem zapytania działalność tych instytucji

– wyjaśnił Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Jak poinformował Rzecznik Praw Dziecka, podobne kontrole będą kontynuowane. Sprawa została również przekazana do wiadomości ministra edukacji i nauki, ministra sprawiedliwości oraz Państwowej Komisji ds. Pedofilii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY