Petycja do Franciszka. Autorzy chcą upowszechnienia nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Matka Boża z Fatimy

Matka Boża z Fatimy / Fot. Twitter

Już ponad 10 tysięcy czcicieli Maryi podpisało petycję skierowaną do papieża Franciszka w sprawie ustanowienia Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca. Autorzy petycji pragną, aby zgodnie z wolą Matki Bożej z Fatimy, ta szczególna forma pobożności zajęła istotne miejsce w życiu całego Kościoła powszechnego.
  • Coraz więcej parafii katolickich stosuje praktykę nabożeństwa różańcowego w pierwszą sobotę miesiąca.
  • Zgodnie z obietnicą Matki Boskiej Fatimskiej, uczestnictwo w nabożeństwach ma wynagradzać za wszelkie obelgi kierowane w jej stronę oraz jej syna.
  • Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pracuje nad międzynarodową petycja, która byłaby skierowana do Ojca Świętego.
  • Organizatorzy petycji, chcą aby to nabożeństwo stało się nieodłącznym elementem dla całego Kościoła.
  • Zobacz także: Abp Chaput krytykuje Bidena. “Biden nie jest w komunii z wiarą katolicką”

Wielu katolików na świecie praktykuje tę szczególną formę kultu, o której za pośrednictwem siostry Łucji z Fatimy powiedziała światu Maryja. Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca ma na celu wynagradzanie Najświętszej Matce wszelkich obelg, którymi ludzie znieważają Jej Niepokalane Serce. Różańcowa Pani przekazała orędzie pokuty i złożyła obietnice pokoju, która spełnić się może jedynie w chwili wypełnienia dwóch warunków.

Pierwszy z nich poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi papież Franciszek wypełnił uroczyście w marcu 2022 roku. Pozostaje więc wypełnić drugi warunek, o który tak usilnie zabiegają autorzy petycji, wraz z tymi, którzy już ochoczo dołączyli do akcji wspierając ją nie tylko swoim podpisem, ale również datkami finansowymi na jeszcze szerszą jej promocję. Jest nim wspomniane wynagradzanie, które przejęci prośbą Maryi katolicy regularnie praktykują. Niestety oficjalnie Nabożeństwo to stanowi jedynie formę prywatnej pobożności, i nie jest ustanowione dla całego Kościoła.

Pragniemy – zgodnie z wolą Naszej Matki – aby do tej pobożnej praktyki dołączyło się jak najwięcej naszych braci i sióstr w wierze. To właśnie będzie możliwe, gdyby nabożeństwo zostało ustanowione obowiązującym w całym Kościele

– czytamy w petycji stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

Czytaj więcej: Kentucky. Biskupi przyłączają się do promocji ochrony życia nienarodzonego

Anglojęzyczna promocja inicjatywy

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, które rozpoczęło tę akcję, podjęło się dzieła tłumaczenia na język angielski w celu zagranicznej promocji inicjatywy, aby umożliwić wszystkim głęboko wierzącym włączenie się w realizację tej szczególnej prośby Matki Naszego Pana.

Jeśli chcesz aby petycja wsparta głosem katolików całego świata została jak najszybciej przedstawiona Ojcu Świętemu, wesprzyj promocję i pracę nad tłumaczeniem dobrowolną darowizną. Niech serca wierzących na całym świecie łączą się w pokornej synowskiej prośbie wypełnienia tego, co jest wolą Fatimskiej Pani.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY