Kentucky. Biskupi przyłączają się do promocji ochrony życia nienarodzonego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Osoba nienarodzona

Osoba nienarodzona / Fot. Lifebeat Center

Ustawodawcy konserwatywnego amerykańskiego stanu zaproponowali przyjęcie nowej poprawki do stanowej konstytucji, która nieodwołalnie zapewni pełną ochronę życia poczętego. Do głosowania na "tak" w zbliżającym się referendum zachęcają tamtejsi biskupi.
  • W amerykańskim stanie Kentucky aborcja na życzenie została całkowicie wykluczona.
  • Dzieciobójstwo może być dokonane wyłącznie z poważnych przesłanek medycznych, które zagrażają życiu matki.
  • Teraz politycy oraz biskupi chcą zmienić stanową konstytucję, aby prawo do życia stało się niezbywalne.
  • Zobacz także: PiS znów uderza w edukację domową. Rodzice oburzeni

W południowym stanie Kentucky po batalii sądowej weszło w życie prawo zakazujące wszystkich przypadków dzieciobójstwa od momentu poczęcia, z wyjątkiem dla ratowania życia kobiety. Jednak tamtejsi republikańscy prawodawcy nie spoczęli na laurach i podjęli akcję na rzecz trwałego zabezpieczenia prawa do życia, proponując dopisanie nowej poprawki do stanowej ustawy zasadniczej.

Popularnie nazywana Poprawką nr 2, ma ona na celu rozprawienie się z mitem tzw. „prawa do aborcji”. Jak czytamy w treści poprawki, aby chronić życie ludzkie, nic w niniejszej Konstytucji nie może być interpretowane jako zabezpieczenie lub ochrona prawa do aborcji lub wymaganie finansowania aborcji.

Czytaj więcej: Kpt. Pitera: Wojska Obrony Terytorialnej są kluczowe [NASZ WYWIAD]

Amerykańscy biskupi zachęcają do głosowania za życiem

Do głosowania “Tak za Życiem” zachęcają nie tylko organizacje pro-life, ale także biskupi wszystkich czterech diecezji na terenie Kentucky. Katolicka Konferencja Kentucky wydała w tej sprawie list podpisane przez hierarchów – Sheltona J. Fabre z archidiecezji Louisville, Johna C. Ifferta z diecezji Covington, Williama F. Medleya z diecezji Owensboro i Johna Stowe’a z diecezji Lexington.

Wspólnie udzielimy głosu tym, którzy go nie mają, ochronimy zdrowie matek i dzieci oraz wykorzystamy tę niepowtarzalną szansę na przekształcenie naszego rodzinnego stanu w taki, który bezpardonowo pielęgnuje wartość każdego ludzkiego życia

– czytamy w oświadczeniu mieszkańców i biskupów z Kentucky.

Jak podkreślają biskupi, przywrócenie stanom prawa do decydowania o prawodawstwie aborcyjnym przez czerwcowy wyrok Sądu Najwyższego w sprawie Dobbs vs. Jackson, bynajmniej nie rozwiązuje problemu mordów prenatalnych. Dopiero przyjęcie poprawki do Konstytucji skutecznie odbierze sędziom różnych instancji możliwość dowolnego interpretowania prawa i krępowania prawnej ochrony życia.

Dlatego Katolicka Konferencja Kentucky pomogła założyć sojusz organizacji religijnych, pro-life i prorodzinnych w naszym stanie, aby wesprzeć tę poprawkę. Nasza szeroka koalicja podkreśla, że ​​poprawka „Tak dla życia” nie jest kwestią stronniczą ani nawet z natury religijną. Przeciwnie, w istocie, jest to kwestia moralnego dobra, które przeciwstawiamy niekwestionowanemu złu 

– napisali biskupi.

Jednocześnie wskazują oni, że ochrona życia nie kończy się wraz z narodzinami dziecka, a katolickie diecezje w Kentucky prowadzą szeroką działalność, która wspiera matki i wychowanie dzieci, szczególnie w przypadku ciąż kryzysowych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

kentucky.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY