YouTube nagle usunął polską katolicką telewizję. Bez słowa wyjaśnienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dyrektor generalny EWTN Polska, ks. Piotr W. Wiśniowski

Dyrektor generalny EWTN Polska, ks. Piotr W. Wiśniowski / Fot. Facebook

Prośby o przywrócenie kanału są ignorowane. Redakcji telewizji katolickiej EWTN Polska prosi o modlitwę i wsparcie.
  • Kanał YouTube katolickiej telewizji EWTN Polska został zablokowany z niejasnych przyczyn.
  • Znany jest z transmisji na żywo codziennej nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Jak zwraca uwagę sama stacja, zablokowanie miało miejsce 22 października, to jest w dniu liturgicznego wspomnienia Św. Jana Pawła II.
  • Zobacz też: Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani przez SG. Skąd przybyli?

Bez ostrzeżenia Google wyłączył kanał telewizji katolickiej EWTN Polska, znajdujący się na platformie YouTube. Kanał znany jest z transmisji na żywo codziennej nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu, co z pewnością pomaga osobom, które z przyczyn np. zdrowotnych nie mogą adorować Chrystusa w kaplicy czy w kościele.

To nie pierwszy raz, kiedy posiadający 4500 filmów i 146 tysięcy subskrypcji kanał EWTN Polska spotkała “kara” od YouTube. Jak pisze redakcja EWTN Polska w oświadczeniu:

10 kwietnia 2021 kanał został zawieszony za “naruszenie zasad społeczności”, wtedy po interwencji naszych widzów oraz społeczności międzynarodowej został on przywrócony po 24 godzinach.

Stąd też zapewne na końcu oświadczenia znajduje się hasztag #AdoracjaZablokowana.

#AdoracjaZablokowana

Tym razem – 22 października 2022 roku – kanał został wyłączony bez ostrzeżenia, a podawana przez YouTube przyczyna to “naruszenie zasad społeczności”, innym razem “przejęcie (przez osobę trzecią) konta Google celem wysyłania SPAM”, jeszcze innym “przejęcie kanału YouTube”.

Nie pomogły kontakty z działem technicznym Google i działem technicznym YouTube oraz z przedstawicielami Zarządu Google Europe.

Prośby o przywrócenie kanału są ignorowane. Redakcji telewizji katolickiej EWTN Polska prosi o modlitwę i wsparcie. Dyrektor generalny EWTN Polska, ks. Piotr W. Wiśniowski, zwrócił uwagę na to, iż “zarówno wcześniej, jak i teraz dokonuje się to w momencie bardzo symbolicznym dla katolików w Polsce, a mianowicie pierwsza próba naszego zablokowania miała miejsce w przeddzień Święta Miłosierdzia, a obecnie dzieje się to w dniu liturgicznego wspomnienia Św. Jana Pawła II”.

Transmisja jest dostępna poza YouTube

Transmisja adoracji Najświętszego Sakramentu z Kaplicy w Niepokalanowie jest dostępna również poza YouTube, mianowicie na stronie EWTN Polska, pod tym adresem. Za pośrednictwem tego samego serwisu można teraz oglądać także samą stację.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

EWTN Polska, PCh24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY