Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani przez SG. Skąd przybyli?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Podawali się oni za obywateli Syrii, ale potem ustalano, że to Egipcjanie w wieku od 18 do 29 lat - powiedziała o jednej grupie rzecznik.
  • Jak doniosła rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymano kolejnych nielegalnych imigrantów.
  • Jedna z grup podróżowała autokarem rejsowym zmierzającym do Niemiec.
  • Z kolei w niedzielę, Strażnicy Graniczni z Tuplic na bocznej drodze prowadzącej do Niemiec zatrzymali pieszych cudzoziemców pozbawionych odpowiedniej dokumentacji.
  • Zobacz też: Prezydent Duda: Polska i Macedonia zjednoczone w opozycji do Rosji

W ostatnią sobotę Straż Graniczna z Tuplic i Świecka (Lubuskie) zatrzymała dziewiętnastu obcokrajowców próbujących nielegalnie przekroczyć granicę. Poinformowała o tym Joanna Konieczniak, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jedna z grup podróżowała autokarem rejsowym zmierzającym do Niemiec. Podczas kontroli w Świecku zatrzymano sześciu Syryjczyków oraz czterech Irakijczyków, którzy próbowali w ten sposób wbrew prawu przekroczyć granicę państwową.

Syryjczycy posiadali postanowienia o zastosowaniu wobec nich detencji zastępczej, natomiast obywatele Iraku złożyli w Polsce wnioski o udzielenie im ochrony w naszym kraju i otrzymali Tymczasowe Zaświadczenia Tożsamości Cudzoziemca, które uprawniają do legalnego pobytu w Polsce, jednak nie uprawniają do przekraczania granic.

Z Egiptu

Z kolei w niedzielę, Strażnicy Graniczni z Tuplic na bocznej drodze prowadzącej do Niemiec zatrzymali pieszych cudzoziemców pozbawionych odpowiedniej dokumentacji.

Podawali się oni za obywateli Syrii, ale potem ustalano, ze to Egipcjanie w wieku od 18 do 29 lat. Obecnie są prowadzone z nimi dalsze czynności.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PCh24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY