Prezydent Duda: Polska i Macedonia zjednoczone w opozycji do Rosji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydenci Pendarowski i Duda

Prezydenci Pendarowski i Duda / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Polska i Macedonia Północna są zjednoczone w swoim sprzeciwie wobec wojny Rosji z Ukrainą - ogłosił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.
  • Prezydenci Polski i Macedonii Północnej spotkali się w poniedziałek w warszawskim Belwederze.
  • Rozmowy zostały zdominowane przez tematy wojny i kryzysu energetycznego.
  • Pendarowski podziękował Polsce za wsparcie kampanii Macedonii Północnej na rzecz przystąpienia do Unii Europejskiej.
  • Zobacz też: Konfederacja: “PiS chce ograniczyć edukację domową”

Polska i Macedonia Północna są zjednoczone w swoim sprzeciwie wobec wojny Rosji z Ukrainą i są świadome zagrożenia, jakie stwarza Rosja – ogłosił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Rozmawiał w Warszawie ze Stewo Pendarowskim, swym północno-macedońskim odpowiednikiem. Rozmowy zostały zdominowane przez tematy wojny i kryzysu energetycznego.

Postawa Polski i Macedonii Północnej wobec rosyjskiej agresji na Ukrainie jest jednolita; dokładnie tak samo rozumiemy rosyjskie zagrożenie.

Podziękowania

Duda podziękował Pendarowskiemu za pomoc, w tym wojskową, jego kraju dla Ukrainy. Z kolei Pendarowski nazwał inwazję Rosji na Ukrainę “nielegalną i absolutnie nie do przyjęcia”. Powiedział też, że Macedonia Północna będzie nadal pomagać Ukrainie.

Pendarowski podziękował Polsce za wsparcie kampanii Macedonii Północnej na rzecz przystąpienia do Unii Europejskiej. Bałkański kraj rozpoczął rozmowy akcesyjne z UE 22 lipca tego roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Gazeta prawna, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY