Vedrine: “Wybór Meloni może być dobry dla Europy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Socjalista chwali Meloni za antyimigrację

Hubert Vedrine / Fot. Twitter

Były minister spraw zagranicznych Francji oraz zadeklarowany socjalista Hubert Verdine pochwalił wybór Giorgi Meloni na premiera Włoch. Jego zdaniem antyimigracyjna postawa powinna zawitać szerzej na kontynencie europejskim.
  • W zeszłą sobotę i niedzielę Europa była świadkiem historycznego wydarzenia we Włoszech.
  • Po raz pierwszy w tym kraju za sterami nowego rządu zasiądzie premier Giorgia Meloni z Braci Włoch.
  • Jej wybór skomentował francuski socjalista Hubert Vedrine, m.in. były minister spraw zagranicznych.
  • Pochwalił on Meloni za jej antyimigracyjny kierunek, który jego zdaniem może uratować Europę.
  • Zobacz także: Nieoczekiwany powrót Ardanowskiego? Trwają zakulisowe rozmowy

W miniony weekend we Włoszech doszło do historycznego zaprzysiężenia Giorgi Meloni na nową premier, która jest pierwszą kobietą na tym urzędzie w historii kraju. Ten wybór bardzo ucieszył byłego szefa kancelarii prezydenta Francoisa Mitterranda i były minister spraw zagranicznych Hubert Vedrine. Jego zdaniem to dobry wybór dla Europy.

Wybór Meloni może być dobry dla Europy, jeśli uda jej się przekonać rządy Europy ws. imigracji. To nie mniejsze zło, to dobro. Rządy prawicy i lewicy myliły się ws. imigracji przez ostatnie 30 lat

– podkreślił socjalista Hubert Vedrine.

Obecnie Vedrine ma już 75 lat, jest więc doświadczonym politykiem. Jak przypomina Kacper Kita, był on jednym z najważniejszych ludzi z otoczenia byłego francuskiego przywódcy Mitterranda, któremu towarzyszył przez 14 lat. Przez 5 lat był również ministrem spraw zagranicznych w rządzie Lionela Jospina.

Czytaj więcej: ZUS nareszcie zareagował. Powstrzymali niekorzystny dla Polski proceder imigrantów

Skutki imigracji zmieniają poglądy lewicy

W przeszłości Vedrine chwalił premier Danii Mette Frederiksen, socjaldemokratkę, za jej antyimigracyjną postawę. Polityk pytany, czy jego poglądy stały się prawicowe odparł, że zna wielu polityków z lewicowego środowiska, którzy po tym jak odczuli skutki imigracji zmienili do niej nastawienie na mniej przyjazne.

Powiedział, że bardzo często są to byli lub obecni burmistrzowie, którzy na własne oczy zobaczyli zmieniający się na gorsze krajobraz własnych społeczności. Stwierdził, że nie zawsze mają oni odwagę przyznać się do swoich prawdziwych poglądów. Wyraził on również nadzieję, że obecne zmiany polityczne zmienia postawę innych europejskich rządów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY