Zatrzymano gł. oskarżonego w aferze SKOK Wołomin. Prokuratura zarzuca mu popełnienie 927 przestępstw

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Były agent Wojskowych Służb Informacyjnych będący głównym oskarżonym w aferze SKOK Wołomin został zatrzymany przez policję.

Były agent Wojskowych Służb Informacyjnych będący głównym oskarżonym w aferze SKOK Wołomin został zatrzymany przez policję. Piotr P pragnął opuścić Polskę, ale jego dowód osobisty utracił ważność.

Rzecznik śródmiejskiej policji podinspektor Robert Szumiata poinformował:

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I zatrzymali Piotra P. poszukiwanego celem odbycia czterech lat kary pozbawienia wolności. Mężczyzna szykował się do wyjazdu z kraju. Jak przyznał policjantom, był już spakowany.

927 przestępstw

W 2021 roku Piotr P. opuścił areszt po prawie siedmiu latach. Były agent WSI zasiadał we władzach Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie SKOK. W procesie, który rozpoczął się na początku lipca, prokuratura zarzuciła mu popełnienie 927 przestępstw.

Podług oskarżenia, mężczyzna miał być u steru grupy przestępczej zajmującej się uzyskiwaniem wielomilionowych pożyczek z wołomińskiego SKOK. Ponoć miał zamiar ukryć pochodzenie pieniędzy z wyłudzonych pożyczek i kredytów. Praniu pieniędzy miało ulec ponad 358 mln zł. “Grozi” mu za to do 15 lat wyżywienia z pieniędzy podatników.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY