Jabłoński: Zadaniem dla polskiej dyplomacji jest utrzymanie zainteresowania wojną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Jabłoński

Paweł Jabłoński / Fot. PAP/Marcin Obara Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Paweł Jabłoński powiedział, że Rosja zaatakuje inne kraje, jeśli wygra wojnę na Ukrainie.
  • Wiceszef MSZ przemawiał na Poznańskim Kongresie Gospodarczym.
  • Powiedział, że wojna i wynikający z niej kryzys gospodarczy sprawiły, że bezpieczeństwo stało się głównym priorytetem polityki zagranicznej Polski.
  • Jednym z głównych wyzwań dyplomatycznych było według niego utrzymanie w globalnym świetle wojny rosyjsko-ukraińskiej i jej strategicznych implikacji.
  • Zobacz też: Truss rezygnuje. Przetrwała zaledwie 45 dni na stanowisku premiera

Rosja zaatakuje inne kraje lub odbuduje swój potencjał militarny, jeśli pozwoli jej się wygrać wojnę na Ukrainie – uważa wiceminister spraw zagranicznych. Przemawiając na Poznańskim Kongresie Gospodarczym Paweł Jabłoński powiedział też, że wojna i wynikający z niej kryzys gospodarczy sprawiły, że bezpieczeństwo stało się głównym priorytetem polityki zagranicznej Polski.

Oznajmił, iż jeżeli pozwoli się Rosji wygrać tę wojnę, albo dopuścić do sytuacji, w której będzie mogła odbudować swój potencjał, to zaatakuje ponownie, nie tylko Ukrainę, ale i inne kraje.

“Utrzymanie zainteresowania”

Jednym z głównych wyzwań dyplomatycznych było według niego utrzymanie w globalnym świetle wojny rosyjsko-ukraińskiej i jej strategicznych implikacji. Stwierdził, że zadaniem dla polskiej dyplomacji i dyplomacji innych krajów, które widzą sprawy tak samo, jest utrzymanie zainteresowania wojną.

Dwudniowy Poznański Kongres Gospodarczy jest regionalną platformą debaty dla polityków i ekspertów zajmujących się rozwojem społeczno-gospodarczym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY