Zaskakujące dane GUS na temat branży budowlanej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Dane z sierpnia pozytywnie zaskoczyły, gdy dynamika wzrostu produkcji w budowlance osiągnęła poziom 6,1%. Teraz również nastąpiło zaskoczenie, ale z powodu regresu.

Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, iż produkcja budowlano–montażowa we wrześniu była o 0,3% wyższa niż rok wcześniej. Dynamika wzrostu znacząco spadła w porównaniu do pierwszej połowy roku, kiedy wartości bywały dwucyfrowe.

Jest to spore zdumienie dla ekonomistów, którzy prognozowali poprawę pozytywnych wyników sprzed miesiąca.

Portal Business Insider pisze:

Już teraz widać, że ponad 20-proc. wzrosty z pierwszego kwartału nie są do powtórzenia, a produkcja ledwo obroniła się przed zejściem poniżej zera. We wrześniu produkcja budowlano– montażowa była na plusie zaledwie 0,3 proc.

Tymczasem dane z raportu z sierpnia pozytywnie zaskoczyły, gdy dynamika wzrostu produkcji w budowlance osiągnęła poziom 6,1%. Teraz również nastąpiło zaskoczenie, ale z powodu regresu. Średnia prognoz zakładała 6,5%.

Szczegóły

Portal dalej pisze:

We wrześniu zwiększenie wartości produkcji budowlano-montażowej odnotowano w skali roku dla przedsiębiorstw zajmujących się budową budynków – o 8,7 proc., natomiast zmniejszenie w podmiotach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 2,3 proc. oraz realizujących roboty budowlane specjalistyczne – o 4,9 proc.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Business Insider

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY