Szwecja. Nielegalny imigrant przez kilka miesięcy gwałcił kobiety w taksówce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Strzelanina w centrum handlowym Euphoria

Strzelanina w Malmoe w Szwecji w centrum Euphoria / Fot. Twitter

Przez kilka miesięcy taksówkarz pochodzenia somalijskiego napadał i gwałcił kobiety w Sztokholmie i okolicach. W piątek został skazany przez sąd w Solna na cztery lata i dziewięć miesięcy więzienia. Mężczyzna zostanie deportowany.
  • Szwedzkie media poinformowały o szokującej serii gwałtów dokonanych przez nielegalnego imigranta Abdirashida Adana Mohamuda.
  • Do przestępstw dochodziło między sierpniem 2021 r., a lutym 2022 r.
  • Swoje ofiary wyłapywał jako taksówkarz, które następnie zmuszał je do stosunku seksualnego i innych zabronionych czynności.
  • Prokurator Rasmus Oman wyznał, że w swojej karierze nie widział jeszcze takiej skali gwałtów.
  • Zobacz także: Meloni wskazana na przyszłego premiera Włoch. Prezydent poprosił o sformowanie rządu

Jak informuje szwedzka prasa, Abdirashid Adana Mohamud miał zamykać drzwi do samochodu i wywozić swoje ofiary poza miasto, gdzie dochodziło do gwałtów. Mężczyzna zostanie deportowany ze Szwecji. Nie będzie miał prawa do powrotu przez dziesięć lat.

Przestępstwa seksualne, o które oskarżono Abdirashida Adana Mohamuda, trwały od sierpnia 2021 r. do lutego 2022. Po szeroko zakrojonym śledztwie 27-latkowi postawiono zarzuty popełnienia dziesięciu różnych przestępstw.

Czytaj więcej: Prokurator generalny Teksasu: “Prokuratorzy są zobowiązani do ochrony teksańskich dzieci”

Szwedzki prokurator jest w szoku

Sąd Rejonowy w Solna uniewinnił mężczyznę od trzech zarzutów i zmienił kwalifikację innych. Somalijczyka skazano na podstawie dwóch zarzutów dokonania gwałtu, trzech zarzutów usiłowania gwałtu, dwóch napaści na tle seksualnym, siedmiu prób bezprawnego przetrzymywania, jednego zarzutu napaści oraz kradzieży tożsamości.

Jeszcze nie spotkałem się z tak szeroko zakrojoną przestępczością seksualną. W porównaniu z innymi przypadkami uwagę zwraca liczba ofiar

– ocenił szwedzki prokurator Rasmus Oman.

Abdirashid Adan Mohamud przebywał nielegalnie w Szwecji od 2017 r. W przeszłości posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY