Wiceminister: To chwieje całą podstawą demograficzną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
wiceminister rodziny Barbara Socha

wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha / Fot. Youtube

Roczniki, które dzisiaj przyczyniają się do szybkiego wzrostu gospodarczego i dużego rozwoju, za niedługi czas odejdą na emerytury - powiedziała wiceminister Socha.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej, pani Barbara Socha, uczestniczyła w konferencji “Uwarunkowania dzietności” na III Kongresie Demograficznym. Oznajmiła, że potrzeba determinacji w niedoprowadzeniu do spełnienia się prognoz Organizacji Narodów Zjednoczonych. Te bowiem mówią, iż za 78 lat liczba Polaków spadnie do ok. 16 mln. Tymczasem w 2020 roku odnotowano znacznie ponad 37 mln Polaków.

“Coraz mniejsze roczniki”

Fakt, że dzisiaj mamy w Polsce ogromną liczbę osób pracujących, niskie bezrobocie i możemy się chwalić tym, iż mamy coraz większą liczbę osób na rynku pracy, to jest bardzo dobra wiadomość, ale także moment w naszej historii, który szybko się skończy. Wiemy już, iż na rynek pracy wchodzą coraz mniej liczne roczniki, a te, które dzisiaj przyczyniają się do naszego szybkiego wzrostu gospodarczego i dużego rozwoju, za niedługi czas odejdą na emerytury. To chwieje całą podstawą demograficzną.

III Kongres Demograficzny w Polsce będzie trwał kilka dni. Naukowcy, przedstawiciele ministerstw, eksperci i praktycy w dziedzinie demografii będą mówili na tematy związane z “polską polityką demograficzną”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY