Premier proponuje dodatkowe opłaty dla masowych nabywców mieszkań

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki / Fot. PAP/Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rząd może nałożyć dodatkowe opłaty na fundusze inwestycyjne, które masowo kupują mieszkania, wynika ze słów premiera Morawieckiego.
  • Heimstaden Bostad, szwedzki fundusz nieruchomości mieszkaniowych, kupił wszystkie 400 mieszkań w nowym projekcie mieszkaniowym w Warszawie.
  • Morawiecki oznajmił, że takie zakupy podnoszą ceny mieszkań dla “zwykłych Polaków”, dla polskich rodzin, które chcą nabyć mieszkanie.
  • Rząd może nałożyć dodatkowe opłaty na fundusze inwestycyjne, które masowo kupują mieszkania.
  • Zobacz też: 90% rosyjskich aktywów zamrożonych przez 7 państw członkowskich UE

Jak wynika ze słów premiera Mateusza Morawieckiego, rząd może nałożyć dodatkowe opłaty na fundusze inwestycyjne, które masowo kupują mieszkania. Premier powiedział to we wtorek po tym, jak portal wyborcza.pl poinformował, że Heimstaden Bostad, szwedzki fundusz nieruchomości mieszkaniowych, kupił wszystkie 400 mieszkań w nowym projekcie mieszkaniowym w Warszawie.

Prace prowadzone są przez resort rozwoju i technologii przez pana ministra Budę i one obejmują przede wszystkim właśnie ewentualne dodatkowe opłaty, w przypadku kiedy fundusz kupuje hurtem mieszkania. To de facto podnosi też cenę mieszkań dla zwykłych Polaków, dla polskich rodzin, które chcą kupić mieszkanie, więc takie rozwiązanie chcemy, żeby się wkrótce pojawiło.

Ceny mieszkań

Morawiecki oznajmił, że takie zakupy podnoszą ceny mieszkań dla “zwykłych Polaków”, dla polskich rodzin, które chcą nabyć mieszkanie.

Jak podaje wyborcza.pl, analitycy przewidują wzrost transakcji typu bulk-buy w Polsce, ponieważ zwykłych klientów często nie stać na kredyt hipoteczny ze względu na rosnące stopy procentowe.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY