Lubelskie restauracje zamykają telefony klientów w klatkach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Telefony w klatce

Telefony w klatce / Fot. Twitter

W Lublinie pojawiła się nowa inicjatywa, w ramach której restauracje zamykają telefony klientów w "klatkach", aby zachęcić ludzi do rozmowy.

Projekt pod nazwą “Inspiruje nas rozmowa”, realizowany wspólnie przez Miasto Lublin i kilkanaście restauracji biorących udział w akcji, oferuje klientom możliwość dobrowolnego oddania swoich telefonów, które zostaną umieszczone w specjalnie zaprojektowanych klatkach do ładowania.

Kelner zatrzymuje klucz, a telefony są zwracane po otrzymaniu rachunku. W ramach dodatkowej zachęty, klienci otrzymują co najmniej 10-procentowy rabat na swoje zamówienie, przy czym restauracje mogą ustalić własne, wyższe rabaty.

Wszystkie restauracje biorące udział w inicjatywie otrzymują od władz miasta specjalnie zaprojektowane przezroczyste klatki, które będą mogły pomieścić 7-10 telefonów i będą wyposażone w punkty ładowania oraz kłódkę.

Rozmowy, zniżki i ładowanie

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, wiceprezydent ds. kultury, sportu i partycypacji w Urzędzie Miasta Lublin powiedziała, że nowe technologie są ważnym elementem naszego życia, ale warto korzystać z nich z rozwagą. Marcin Kęćko, dyrektor Biura Rozwoju i Turystyki UM Lublin, stwierdził, iż korzyści z udziału w inicjatywie jest wiele – od stworzenia atmosfery sprzyjającej rozmowom, przez zniżki na rachunku, po możliwość naładowania telefonu, gdyż pojemniki wyposażone są w ładowarki.

Oprócz kilkunastu restauracji, które już zgłosiły się do inicjatywy, Miasto Lublin zachęca jeszcze wszystkie zainteresowane lokale do zapisywania się do marca 2023 roku. Oprócz zachęcania do spędzania mniej czasu na telefonie, a więcej na rozmowie, celem inicjatywy jest również zachęcenie ludzi do odwiedzania lubelskich restauracji i odkrywania lokalnej, regionalnej kuchni.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY