- W Centrum Edukacyjnym Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej odbyła się debata o piśmie Sztuka i Naród.
- Popularny aktor Andrzej Mastalerz uraczył słuchaczy piękną recytacją różnych utworów m.in. Andrzeja Trzebińskiego.
- Sztuka i Naród to konspiracyjny miesięcznik literacki wydawany w latach 1942–1944 w Warszawie.
- Pismo jest dziś postrzegano jako jedno z najważniejszych działalności dla rozwoju polskiej literatury podziemnej.
- Zobacz także: Wincenty Witos bohaterem trzeciego tomu „Słownika biograficznego polskiego katolicyzmu społecznego”
20 października br., o godz. 17:00 w Centrum Edukacyjnym Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej przy ul. Andersa 20 w Warszawie odbyła się debata o piśmie Sztuka i Naród. W spotkaniu wziął udział Andrzej Mastalerz.
W Centrum Edukacyjnym IDMN trwa debata o piśmie Sztuka i Naród. Spotkanie uświetnia recytacja wierszy Andrzeja Trzebińskiego w interpretacji aktora Andrzeja Mastalerza
– informuje Tomasz Kalinowski z Marszu Niepodległości.
W Centrum Edukacyjnym IDMN trwa debata o piśmie Sztuka i Naród. Spotkanie uświetnia recytacja wierszy Andrzeja Trzebińskiego w interpretacji aktora Andrzeja Mastalerza. pic.twitter.com/IPTHoWiXfN
— Tomasz Kalinowski (@kalinowski__) October 20, 2022
Sztuka i Naród to konspiracyjny miesięcznik literacki wydawany w latach 1942–1944 w Warszawie, będący jedynym ukazującym się regularnie pismem literackim podczas okupacji niemieckiej. Związany był z Konfederacją Narodu. Mottem przyświecającym pismu był cytat z “Promethidionu” Kamila Cypriana Norwida.
Na łamach miesięcznika publikowali m.in. Wacław Bojarski, Tadeusz Gajcy, Bronisław Onufry Kopczyński, Zdzisław Stroński czy Andrzej Trzebiński. Sztuka i Naród postrzegana jest dziś jako jedno z najważniejszych i najbardziej inspirujących zjawisk w życiu literackim polskiego podziemia niepodległościowego.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
twitter.com, idmn.pl