Stara lewica zamierza wkroczyć do gry. Nowa partia jeszcze przed wyborami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Leszek Miller

Leszek Miller / fot. youtube/Janusz Jaskółka

Radio ZET donosi, że byli czołowi politycy lewicy Leszek Miller oraz Marek Pol z Unii Pracy zamierzają połączyć siły. Wraz z posłami Polskiej Partii Socjalistycznej zamierzają popsuć plany Nowej Lewicy. Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi ma zostać ogłoszony nowy projekt polityczny.
  • Jak ustaliło Radio ZET, były premier Leszek Miller i Marek Pol, założyciel Unii Pracy zamierzają utworzyć nowy projekt polityczny.
  • Dawni politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, chcą pokrzyżować plany liderom Nowej Lewicy.
  • Podczas spotkania w Sejmie w rocznicę podpisania deklaracji z 2001 r. o współpracy SLD i Unii Pracy mają zapaść wstępne decyzje.
  • Nowa Lewica w takim przypadku będzie mogła liczyć na mocne naciski ze strony doświadczonych i znanych polityków szeroko pojętej lewicy.
  • Zobacz także: Nagła wizyta brytyjskiego ministra w USA. Nie ujawniono tematów rozmów

Według najnowszych doniesień Radia ZET były premier Leszek Miller oraz jeden z założycieli Unii Pracy Marek Pol planują połączyć siły i stworzyć nowy projekt polityczny na lewicy. Na spotkaniu w Sejmie mają być również obecni posłowie, którzy popadli kilka miesięcy temu w konflikt z liderami Nowej Lewicy kierowanej przez Włodzimierza Czarzastego.

Chodzi o założycieli koła Polskiej Partii Socjalistycznej, czyli Robert Kwiatkowski, Andrzej Rozenek i Joanna Senyszyn.

Czytaj więcej: V Forum Kobiet NSZZ “Solidarność”. “Nieoceniona rola kobiet”

Miller na czele nowego projektu

Spotkanie odbędzie się w Sejmie, w rocznicę podpisania deklaracji z 2001 roku, kiedy SLD i Unia Pracy przejęły władzę w Polsce. Jak mówią Radiu ZET politycy związani z nowym projektem, może on jeszcze przed wyborami zaowocować powstaniem nowego ugrupowania.

Obecnie lewa strona sceny politycznej jest reprezentowana w Sejmie przez Koalicyjny Klub Lewicy, w którego skład wchodzi Nowa Lewica – powstała z połączenia SLD i Wiosny oraz partia Razem. Na początku października oba ugrupowania przedłużyły współpracę na kolejne wybory. Szczegóły dotyczące programu mają zostać ogłoszone na wspólnym kongresie 10 grudnia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiozet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY