Pejo: Czas pokaże jak będzie funkcjonowała Konfederacja [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bartłomiej Pejo.

Bartłomiej Pejo. / Fot. Arch. Bartłomiej Pejo.

"Czas pokaże jak będzie funkcjonowała Konfederacja ze starym a jednocześnie nowym koalicjantem - Sławomirem Mentzenem u steru" - mówił w Dniu na żywo w MN Bartłomiej Pejo, wiceprezes partii KORWiN.

Zobacz także: PiS zmienia strategię. Sobolewski:” Czekamy na zmianę szefowej KE”

Mentzen przewodniczącym KORWiN

“Stwierdziła to zdecydowana większość delegatów i jak najbardziej jest odpowiednia osoba. Rozmowy prowadzone były nie od dzisiaj. Sławomir Mentzen był wiceprezesem i uważam, że jest to osoba, która dokona przełomu na polskiej scenie politycznej. Nie tylko w ruchu wolnościowym, ale szerzej i przekonamy się o tym, w najbliższych tygodniach. Na Radzie Krajowej ustanowiliśmy takie stanowisko jak Prezes – Założyciel i poprzez aklamację ta funkcja honorowa została Januszowi Korwin – Mikke nadana. Pierwszy zarząd już jutro, to pokazuje, że mamy zamiar funkcjonować sprawnie”.

Nowa Nadzieja

“O strategii partii będziemy rozmawiać już jutro. Na pewno będzie to, już jest przełomowe wydarzenie. Taka nowa siła, nowa nadzieja. Osoby nieco młodsze od JKM, inna perspektywa prowadzenia polityki, współpraca z naszymi koalicjantami – Ruchem Narodowym i Koroną Grzegorza Brauna. Jakby nie było przedstawiciele Wolnościowców są w Konfederacji i w Radzie Liderów. W jakiś sposób współpracować będziemy musieli. Nie chcę rozszerzać bardzo tego tematu, bo o tym można mówić godzinami. Będziemy rozmawiać na forum Rady Liderów. Czas pokaże jak będzie funkcjonowała Konfederacja ze starym a jednocześnie nowym koalicjantem – Sławomirem Mentzenem u steru” – dodawał wiceprezes KORWiN.

Propozycja Mentzena

“Nie obawiam się zgrzytów – trzeba sprawę postawić jasno. 20 jedynek, które są zarezerwowane dla partii Korwin, powinna ustalać właśnie partia Korwin, kto na tych jedynkach się znajdzie i my chcemy w sposób demokratyczny wyjść z pomocną dłonią. Proponujemy całemu środowisku wolnościowemu, żeby przystąpić do zdrowej rywalizacji. Nie zamykamy się, zapraszamy do tych prawyborów Kuleszę, Dziambora i Sośnierza. Myślę, że to jest zdrowa konkurencja. Nasza partia to nie jest spółdzielnia mieszkaniowa, czy zarząd ogródków działkowych. Jeżeli koledzy nie będą chcieli uczestniczyć w prawyborach – to już ich wybór. Taką możliwość dajemy, a wcale ich dawać nie musimy. Podkreślam, to są jedynki przypisane partii KORWiN” – wskazywał Pejo.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY