Niemcy. Policja kupuje olej spożywczy do walki z ekoterrorystami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Aktywiści na rzecz ochrony klimatu wtargnęli w poniedziałek do gmachu ministerstwa finansów w Berlinie i kolejny raz zablokowali zjazdy z autostrad w kilku miejscach stolicy Niemiec, przyklejając się do dróg. Według rzecznika berlińskiej policji, skutecznym narzędziem do walki z ekoterrorystami jest olej spożywczy.
  • W poniedziałek przed budynkiem niemieckiego ministerstwa finansów w Berlinie protestowała grupa ekoterrorystów z “Letzte Generation”.
  • Do walki z aktywistami wyprowadzono grupy zadaniowe niemieckiej policji, która usuwała blokujących ruch uliczny ludzi.
  • Co zaskakujące, rzecznik policji przekazał, że oprócz tradycyjnych metod, policjanci korzystają z oleju spożywczego.
  • Olej ma pomagać w odstraszaniu demonstrantów jak i odklejania rąk od jezdni.
  • Zobacz także: Szwecja. Parlament zatwierdził kandydaturę nowego premiera

Jak informuje niemiecka gazeta “Die Welt” grupa aktywistów stała w poniedziałek pod gmachem ministerstwa finansów w Berlinie. Policja relacjonuje, że uczestnicy akcji siedzieli lub stali przy strefie wejściowej i na balkonie budynku. Ekoterroryści reprezentowali grupę “Letzte Generation” nagrywając filmiki do mediów społecznościowych i trzymając transparenty z hasłami w języku angielskim.

Równolegle od rana demonstranci ponownie zablokowali zjazdy z autostrad w kilku miejscach Berlina, m.in. w Charlottenburgu, Tempelhof i Schoenebergu. Niektórzy z nich przykleili się do dróg.

W obliczu przyklejonych do dróg aktywistów berlińska policja zbroi się

– informuje niemiecka gazeta “Berliner Zeitung”.

Rzecznik niemieckiej policji wyjaśnił, że oprócz broni, radia, hełmów, grupy zadaniowe posiadają przy sobie olej rzepakowy i słonecznikowy. Zdaniem służb, jest to skuteczna metoda na pozbycie się ekoterrorystów z dróg.

Czytaj więcej: Rosyjski bombowiec rozbił się o bloki mieszkalne. Brak informacji o ofiarach [+WIDEO]

Olej przeciwko ekoterrorystom

Policjanci kupili zapasy oleju w popularnych supermarketach. Olej został rozdysponowany do różnych jednostek policji. Dokładna ilość oleju spożywczego przewożona obecnie w każdym radiowozie nie jest jednak ujawniana z uwagi na względy taktyczne policji.

W niedzielę wieczorem aktywiści klimatyczni demonstrowali na ważnym Światowym Kongresie Zdrowia w Berlinie, blokując wejście i wywołując fałszywy alarm pożarowy. W minionym tygodniu wywołali oni co najmniej dwa fałszywe alarmy pożarowe w budynkach Bundestagu. Równolegle grupa zapowiadała, że w tym tygodniu rozszerzy swoje akcje blokadowe (…). Demonstranci domagają się zwiększenia działań w zakresie ochrony klimatu

– podaje “Die Welt”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, dw.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY