Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich. Livne: “Cieszę się, że znajdujemy coraz to lepsze, właściwe sposoby rozmawiania o przeszłości”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Izraelski ambasador i KUL

Katolicki Uniwersytet Lubelski / Fot. Wikimedia Commons

Ambasador Izraela w Polsce Yacov Livne w liście z okazji otwarcia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela podziękował za współpracę i dialog.

Ambasador Izraela Yacov Livne podkreślił wpływ działań edukacyjnych centrum na kształtowanie współczesnych relacji polsko-żydowskich.

Skupiając się na działalności naukowo-badawczej, centrum otwiera się na zagadnienia związane z historią, kulturą i dziedzictwem Żydów, jak również na relacjach polsko-żydowskich na przestrzeni wieków, w tym współczesności

– powiedział izraelski ambasador.

Cieszę się, że znajdujemy coraz to lepsze, właściwe sposoby rozmawiania o przeszłości

– dodał.

Yacov Livne zaznaczył konieczność kontynuowania prowadzenia pełnego szacunku i zrozumienia dialogu międzyreligijnego, którego propagatorem był patron centrum – Abraham J. Heschel.

Musimy kontynuować jego misję w zakresie obopólnego zrozumienia i szacunku. Jestem przekonany, że centrum wspomoże nasze społeczeństwa, a efekty będziemy obserwować w niedalekiej przyszłości

– podkreślił Yacov Livne.

Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich im. Abrahama J. Heschela – nowa jednostka naukowa, edukacyjna i kulturalna, która ma pogłębiać relacje katolicko-żydowskie na płaszczyźnie nauki, edukacji i kultury w wymiarze międzynarodowym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

magnapolonia.org, ekai.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY