Arabia Saudyjska zapowiedziała 400 mln dolarów pomocy dla Ukrainy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mohammed bin Salman

Mohammed bin Salman / Fot. Twitter

Kraj ten wydał oświadczenie po tym, jak saudyjski książę koronny Mohammed bin Salman rozmawiał w piątek telefonicznie z prezydentem Ukrainy.
  • Arabia Saudyjska zapowiedziała pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 400 mln dolarów.
  • Książę koronny powiedział, że królestwo jest gotowe wspierać wszystko, co przyczyni się do deeskalacji całego konfliktu.
  • On i książę wedle podawanych informacji uzgodnili, że będą kontynuować komunikację w celu uwolnienia kolejnych jeńców.
  • Zobacz też: Wybuchy w Kijowie. Władze twierdzą, że zaatakowały rosyjskie drony

Arabia Saudyjska zapowiedziała pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 400 mln dolarów. Kraj ten wydał oświadczenie po tym, jak saudyjski książę koronny Mohammed bin Salman rozmawiał w piątek telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Informację o tym podał serwis Arab News.

Książę koronny powiedział, że królestwo jest gotowe wspierać wszystko, co przyczyni się do deeskalacji całego konfliktu. Podczas rozmowy telefonicznej Zełenski podziękował mu za stanowisko w sprawie Ukrainy. On i książę podobno uzgodnili, że będą kontynuować komunikację w celu uwolnienia kolejnych jeńców. W ubiegłym miesiącu książę koronny pośredniczył w uwolnieniu więźniów z różnych krajów w ramach procesu wymiany więźniów między Rosją a Ukrainą.

Arabia Saudyjska

Arabia Saudyjska, która do niedawna starała się zachować neutralne stanowisko w sprawie wojny na Ukrainie, kilka dni temu zagłosowała za rezolucją ONZ, która nie uznaje roszczeń Kremla do czterech ukraińskich regionów zaanektowanych przez Rosję podczas obecnego konfliktu.

W lutym i marcu Kingdom Holding, saudyjska firma inwestycyjna kontrolowana przez saudyjskiego księcia Al-Walida ibn Talala, po cichu zainwestowała ponad pół miliarda dolarów w czołowe rosyjskie firmy energetyczne Gazprom, Rosnieft i Lukoil. Inwestycje zostały dokonane w czasie, gdy szereg państw zachodnich nakładało sankcje na rosyjskie firmy energetyczne i ich kierownictwo w odpowiedzi na atak Rosji na Ukrainę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY