Rosyjscy żołnierze przybyli na Białoruś

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Białoruskie ministerstwo obrony opublikowało film, na którym białoruskie umundurowane kobiety witają rosyjskich żołnierzy chlebem i solą.
  • Pierwsi rosyjscy żołnierze przybyli na Białoruś i będą wchodzić w skład nowego wspólnego zgrupowania wojskowego.
  • Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka i szef Kremla Włodzimierz Putin porozumieli się w sprawie jej utworzenia na początku tygodnia.
  • Urzędnicy białoruskiej armii powiedzieli, że zgrupowanie ma na celu wzmocnienie ochrony białoruskiej granicy oraz zmniejszenie aktywności wojskowej w strefie przygranicznej.
  • Zobacz też: Co dalej ze Starlinkami dla Ukrainy? Musk chce pieniędzy. “Podążamy za jego poleceniem”

Pierwsi rosyjscy żołnierze przybyli na Białoruś i będą wchodzić w skład nowego wspólnego zgrupowania wojskowego – poinformowało dziś białoruskie ministerstwo obrony, jak podała agencja informacyjna TASS. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka i szef Kremla Włodzimierz Putin porozumieli się w sprawie jej utworzenia na początku tygodnia.

Urzędnicy białoruskiej armii powiedzieli, że zgrupowanie ma na celu wzmocnienie ochrony białoruskiej granicy oraz zmniejszenie aktywności wojskowej w strefie przygranicznej. Według Mińska jest to projekt czysto obronny. Białoruskie ministerstwo obrony opublikowało film, na którym białoruskie umundurowane kobiety witają rosyjskich żołnierzy chlebem i solą.

Rosja, Białoruś, Ukraina

Rosyjscy żołnierze weszli na terytorium Białorusi na początku inwazji na Ukrainę podczas ofensywy w kierunku Kijowa. Rosyjska armia nadal przeprowadza ataki rakietowe na Ukrainę z terytorium Białorusi – podają Kijów i białoruska niezależna grupa monitorująca opozycję Białoruski Hajun.

Uwagę Ukrainy i Zachodu zwróciła w tym tygodniu wzmożona aktywność wojskowa na Białorusi, która może być postrzegana jako możliwy znak, że Łukaszenka przygotowuje się do wysłania białoruskiej armii do walki na Ukrainie, aby wesprzeć rosyjskie siły inwazyjne. W poniedziałek Łukaszenka powiedział, że nakazał wojskom przejście na granicę z Ukrainą wraz z rosyjskimi. Powiedział, że jest to odpowiedź na “wyraźne zagrożenie dla Białorusi ze strony Kijowa i jego zwolenników na Zachodzie”. W piątek białoruska opozycyjna gazeta “Nasza Niwa” napisała, że w kraju rozpoczęła się mobilizacja pod pretekstem sprawdzenia zdolności bojowej sił białoruskich.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY