Putin zapowiedział koniec mobilizacji [+WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Rosji Władimir Putin

Prezydent Rosji Władimir Putin / Fot. PAP/EPA/Ramil Sitdikov. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Putin powiedział, że w przewidywalnej przyszłości nie jest planowana kolejna fala mobilizacji w Rosji.

Prezydent Rosji Włodzimierz Putin nie uważa, by konieczne było przeprowadzenie przez niego rozmów ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Józefem Bidenem. Putin powiedział też, że w przewidywalnej przyszłości nie jest planowana kolejna fala mobilizacji w Rosji i że kolejne masowe uderzenia na “obiekty ukraińskie” nie są konieczne.

W poniedziałek Rosja rozpoczęła na terenie Ukrainy zmasowane ataki lotnicze, które według Kijowa uderzyły w obiekty cywilne, zabijając co najmniej 19 osób, raniąc około 100 innych i odcinając dostawy energii elektrycznej.

Ewentualne spotkanie z Bidenem, np. na szczycie G20 w Indonezji w listopadzie, jest bezcelowe – powiedział Putin.

Nie uważam tego za konieczne, szczerze mówiąc. Nie ma jeszcze nawet platformy do takich rozmów.

Biden zdecydowanie potępił poniedziałkowe rosyjskie ataki rakietowe na Ukrainę, czy niedawną próbę aneksji przez Moskwę części ukraińskiego terytorium, a także ostro skrytykował mówienie przez Putina o możliwości użycia broni jądrowej.

Koniec mobilizacji

Prezydent Rosji oznajmił też, że ogłoszona przez niego pod koniec września częściowa mobilizacja zakończy się za około dwa tygodnie.

Nie ma potrzeby przedłużania częściowej mobilizacji w przewidywalnej przyszłości

– powiedział, komentując perspektywę, że Rosja może próbować powołać pod broń więcej niż pierwotnie zadeklarowane 300 tys. rezerwistów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY