Solidarność ogłosiła decyzję. Górnicy jednak nie będą protestować

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Polska

Kopalnia. / fot. Canva

Związkowcy odwołali akcję protestacyjną pracowników ochrony kopalń Polskiej Grupy Górniczej. Jak się okazuje strony zawarły porozumienie. Zapowiedziany na poniedziałek strajk był efektem sporu płacowego trwającego od kilku miesięcy między zarządem, a Grupą KOK świadczącą usługi ochroniarskie.

W poniedziałek miał się odbyć strajk górników, jednakże związkowcy doszli do porozumienia z przedstawicielami zarządu Polskiej Grupy Górniczej. Związkowcy domagali się wzrostu wynagrodzeń o 20 proc. oraz podniesienia stawek najniżej uposażonych pracowników do poziomu płacy minimalnej.

Szef “Solidarności” Grupy KOK, Ireneusz Lier przekazał, że porozumienie zawiera zapis, który zapewni górnikom podwyżkę wynagrodzenia między 300, a 400 złotych miesięcznie.

W przypadku pracowników z grupami 140 otrzymali oni 20 zł za dniówkę. Pracownicy, którzy mają 144 otrzymali 16 złotych. Z kolei ci, którzy mają 148 również otrzymali wzrost o 16 złotych. To powoduje wzrost płac na poziomie 300-400 złotych. Część z tych pieniędzy pochłaniał podatek w celu uzupełnienia płacy minimalnej

– powiedział Ireneusz Lier, szef Solidarności Grupy KOK.

Przewodniczący związku dodaje, że każdy pracownik spółki dostanie premię inflacyjną za listopad i grudzień. Dodatek wyniesie 500 zł brutto za każdy miesiąc.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY