Włamywacz zabity przez domowników. Postępowanie umorzone. Prokurator odwołany

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Ziobro

Warszawa, 21.06.2022. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie. / Fot. PAP/Paweł Supernak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Podjąłem decyzję i wydaję polecenie prokuraturze natychmiastowego umorzenia postępowania wobec rodziny z Poznania, z uwagi na fakt działania w obronie koniecznej - poinformował minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Zobacz także: Biden zapowiadał, że nie zbuduje “ani centymetra” muru granicznego. Zmienił zdanie

Ziobro zapowiedział także odwołanie szefa prokuratury Poznań-Grunwald, który w sobotę postawił zarzuty domownikom. Podczas szarpaniny włamywacz został śmiertelnie ugodzony nożem. Za to domownikom miało grozić od roku do 10 lat więzienia.

Wskazałem jako podstawę umorzenia brak jakichkolwiek podstaw prowadzenia wobec niego postępowania i niewyczerpanie znamion przestępstwa – podkreślił minister.

Negatywnie ocenił działania prokuratury i policji w tej sprawie. Podkreślił, że mamy tu do czynienia z obroną konieczną.

To, że ich zdrowie było zagrożone, nie ulega wątpliwości, biorąc pod uwagę nie tylko osobę napastnika, ale wyjątkową agresję, brutalny charakter jego działania – powiedział Ziobro.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY